Моє дитинство та сім’я

Всім привіт. Мене звуть Даніл. Мені 23 роки і я був в проблемі напротязі 10 років. Дитинство в мене було звичайне – нічого не вказувало на майбутню залежність від ПАР, ходив у звичайний садок і в звичайну школу, був суворий батько і любляча мама. Як всі діти, я любив гуляти у дворі і мав декілька друзів.  В ранньому віці мене часто залишали самого, тому я рано почав гуляти без супроводу дорослих. Не можу сказати, що було щось не ординарне, але пам’ятаю, як ніколи не мав до хоча б чогось сильного інтересу або захоплення чимось. Так само із друзями – не було постійних. В школі мені було тяжко, бо я відрізнявся від інших своїх однокласників соціальним статусом, вони всі були діти з заможних сімей, а я був із звичайної і часто не мав того що мали вони. За це мене принижували і постійно траплялися бійки. Тому я в четвертому класі перейшов в іншу школу. Там також не зміг прижитись і мене повернули туди де я навчався до цього.

неймовірне перетворення зліва – залежний підліток справа – сильний та вільний юнак

Залежність – розвиток

Десь в цей період я перший раз і спробував курити сигарети та вживати деякі психоактивні речовини. З часом все ставало гірше. Я часто відчував напругу і впадав в депресії, погіршувались мої успіхи в навчанні .  Періодично пропускав школу і не спілкувався майже ні з ким. Десь в пʼятому класі я вже починав активно нюхати клей і курити маріхуану з старшими друзями. Серед них я відчував себе вільно, і з ними я отримував ту підтримку і визнання , якого не було в школі і дома. Спочатку все було епізодично , раз , два рази на тиждень в вільний час. Це не здавалося мені чимось поганим. Іноді я крав гроші вдома, але якось викручувався і не ніс тяжких покарань та будь якої відповідальності. Рідні ні про що тоді ще не здогадувались. Мою віддаленість від людей в школі ніхто не помічав, як мені здавалось , а погану поведінку сприймали як дурість, або перехідний вік.

Втрата контролю над залежністю та руйнування життя

Випадки вживання були все частіші. Я міг пропускати школу, перестав виконувати домашні обов’язки. Мені набагато цікавіше було розважатися з так званими друзями. Я був дуже зацікавлений вживанням наркотиків, набагато більше ніж чимось іншим, тому що, як мені здавалось, я відчував себе вільним від усього. Кращим за будь кого. Потрапляв у свій світ, де вже я був головний, ніхто не вирішував що мені робити, не був вищий, не був багатший, не був сильніший, не був розумніший. Я дуже швидко знайшов себе у наркотиках. Стан зміненої свідомості подобався мені набагато більше ніж реальність, яка приносила тільки біль, страх і розчарування. Врешті решт школа закінчилась. В 9 клас я майже не ходив, обман і брехня стали моєю другою мовою. Цінності вже були змінені в хибну сторону, але це був не кінець, а тільки початок. Чим більше я зазирав у самостійне життя – тим все ставало гірше. Так я пішов навчатися в технікум, де опинився серед таких як і сам. Здавалося що в мене все добре і я не бачив ніяких проблем, але на той час я вже був залежним! При тому  всьому, що не від конкретної речовини, а від стану зміненої свідомості. В технікумі я перший раз в житті закохався і почалися перші відносини з дівчиною. В них я майже перестав вживати і більше часу присвячував Їй і світлим почуттям. Став краще навчатися, був пунктуальними і не пропускав занять. Здавалося, що я можу бути вільним і без речовин. Але все добре не може продовжуватися вічно… І після сварок або непорозумінь я йшов вживати, що б заглушити свої почуття. Такий алгоритм засів в моїй голові як вагома  причина вживати, тому почали траплятись випадки коли я навмисно провокував сварки, що б потім міг себе виправдати чому я знов вживаю. Такі відносини не могли довго протриматись і ми розійшлися. Після також були відносини але нічого серйозного.

Думки про самогубство та передозування

Тоді я вже, як то кажуть, пішов в «усі тяжкі»…Мене вже нічого не зупиняло і я убивався як тільки міг. Знову почалося здаватися, що мене ніхто не розуміє, що я один. Часто були думки про самогубство. Залежність росла і батьки вже помічали,  що щось зі мною робиться, але повірити в те що їх дитина стала наркоманом не могли. Згодом я перейшов на тяжкі речовини. Вживав всі види наркотиків, які тільки попадались мені в руки. Мішав все з алкоголем і вже забув коли був тверезий. Додатково ще почала розвиватись і алкогольна залежність. Всі друзі змінилися на співвживачів. Всі гроші і весь час йшли на вживання наркотиків. Навчання знову ніякого не було і згодом я пішов з дому, почавши вживати тяжкі наркотики інєкційно. Це був початок мого кінця. В 17 років я був впевнений в тому, що не доживу до 18. Траплялися передозування. Я дуже сильно схуд, перестав зовсім їсти і спав раз на тиждень в кращому випадку. Організм був на межі…

Точка перелому і шлях до одужання

Тоді я потрапив перший раз в реабілітаційний центр. Перетерпівши ломки, я познайомився з програмою і пройшов повний курс, але через своє небажання щось міняти кардинально в житті, я зривався. І не один раз…Тому їздив по різним центрам, намагаючись щось виправити. В кінці кінців, я повернувся додому думаючи що вже готовий до дорослого життя і хочу бути тверезим, але нічого для того не робив. Я почав гуляти із старими  друзями і все менше бувати в дома. В результаті – знову зірвався. Не пройшло і одного місяця після останнього лікування і я знову вживав. Це було моє найболючіше падіння. Я повністю пізнав свою залежність, тому що, як би не хотів кинути, в мене нічого не виходило, і все ставало тільки гірше. Рідні вже не вірили в те, що є вихід, але останній шанс все ж був. Ми звернулися за допомогою в клініку «Пульс», де мені надали якісну детоксикацію в період ломки та психологічну підтримку після неї. Компетентні консультанти і психологи направили і допомогли визначити  цілі в житті. Комплексна терапія поставила мене на ноги і змінила пріоритети.

Моє нове життя без наркоманії і алкоголізму

На даний момент я тверезий майже три роки. Рідні вірять в мене і пишаються. Я працюю в справі яка мені подобаєтся. Допомагаю таким же наркозалежним, як і я колись був. Скажу чесно – не просто було стати на ноги після скількох падіннь, але знайшов в собі сили та мужність! Зараз вже налагодив більшість сфер свого життя. Можу самостійно себе забезпечувати та впевненно йду до поставлених цілей. За це все я дякую Богу і наркологічній клініці «Пульс», яка показала  мені шлях в життя. Знаєте, варто зробити лиш крок і повірити людям, які хочуть тобі допомогти..

Всі залежні перестають вживати – деяким це вдається зробити ще за життя…

Не ризикуй життям і здоров’ям себе та своїх рідних, зроби перший крок вже сьогодні!

     Цінуй своє життя і здоров’я!

Виздоровлюй комфортно з клінікою ПУЛЬС!

Література

Алкоголь : інформаційні матеріали / Шведська Спілка “За суспільство без наркотиків” (RNS) ; [текст Т. Карлссона ; переклад: Ю. Колесова і Н. Гурова]. – Брест : Альтернатива, 2008.

Батян, О. М. Підлітковий алкоголізм і шляхи його профілактики / О. М. Батян, О. А. Батян // Пазашкольнае вихаванне. – 2009.

Наші соціальні мережі

Схожі статті

14 Відповідей

 1. Даня,реально радий за тебе!
  Ти справжнє свідоцтво Боже для всіх людей,які тебе знають!
  Дальше-більше!

 2. Ви молодец що змогли змінити своє життя, і надихаєте інших зробити це, своїм прикладом і історією,дуже добре що є таке місце де можуть допомогти, змінити життя на краще.

 3. Дякую за те,шо непобоявся поділитись своєю історією виздоровлення та змін.Дійсно вражає,і дає розуміння що в людей які у якісь період життя звернули нетуди,всеж таки є шанс та можливість нормально жити.

 4. Дякую вам за вашу історію.Слава Богу що у вас получається жити тверезим. Головне в цему всему особисте бажання змінити своє життя . Ви круті!

 5. Історія цього хлопця надихає !
  Залишити залежність реально,якщо прикласти зусилля та посвятити проблемі час!Кожен здатний залишити залежність ,головне вчасно звернутися за допомогою!

 6. Важче за все зізнатися собі, що ти залежний від наркотичних речовин та алкоголю…
  Я дуже рада, що ти,мій син – сильний духом і що ти зміг подолати всі труднощі , які траплялися на твоєму шляху до одужання .
  А ще я пишаюся тим, що допомогаєшь іншим в їх одужанні.

 7. Ви приклад тих людей які дуже сильні духом ! Хочеться щоб цю історію прочитали всі залежні і зрозуміли – майбутнє є!
  Впевнена що батьки дуже пишаються вами , адже пройти такий складний шлях і навчитись себе контролювати це круто !

 8. Красава,рад что есть люди які хочуть щось поміняти в своєму житті и не боячись роблять це.В мене багато друзів померло від передозу,хочь и знали що е проблема,но соромитись її признати. Даня,ти приклад для молоді! Респект тебе!

 9. Дійсно повчальна і мотивуюча історія для нашої молоді! Хай Господь береже вас 🙏🏻

 10. Сильна історія і дуже подає гарний приклад, що можуть все вибратися і знайти в собі сили, дуже мотивує.

 11. Данил ти молодець що зміг переступити через себе і знову почав боротися зі своєю залежністю.І те що тепер допомогаеш іншим своїм прикладом це дуже вірне рішення.

 12. Даня,ти великий молодець! Сподіваюсь що такі історії надихнуть інших батьків та близьких як і мене. Колись в свій час мій світ завдяки одній людині також змінився і зараз моя донька не вживає. Я дякую всім вам, що ви вкладаєте свій час і труд в майбутнє інших .

 13. Це перевтілення дійсно заслуговує поваги , але працювати над собою потрібно все життя, тому розслаблятися не раджу !!! з свого досвіду знаю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *