Відкрий очі на свою залежність!

Необхідність вивчення свого внутрішнього світу для лікування залежності

Самоаналіз – це вивчення людиною самого себе, прагнення пізнати /свій внутрішній світ, спроба за допомогою психотерапія проникнути в глибини  власної психіки. Простими словами – він дозволяє зрозуміти причини та визначити фактори що впливають на прийняття рішень. Це процес глибокої взаємодії із собою, спрямований на розкриття внутрішніх конфліктів, стереотипів мислення та умовностей, які можуть впливати на вчинки. Тому в нашій Клініці Пульс ми особливо акцентуємо увагу і всіх закликаємо про важливість самоаналізу при лікуванні алкогольної залежності. Детоксикація, реабілітація, кодування, підшивка від алкоголю – це все допомагає залежній людині знаходитись в стійкій ремісії.  Але життя підштовхує стресові ситуації, які залежному не залишають вибору окрім як знову повернутися до вживання. Подивитись на ситуацію з іншого ракурсу немає можливості, адже залежний звик до певного розвитку подій, а саме вживання. Пояснення зі сторони, нажаль, в такі моменти також абсолютно не дієві без самого бажання людини, яка проходить курс реабілітації і займається лікуванням алкоголізму. Саме через перепроживання своїх ситуацій, аналізу і висновкам можна прийти до того, що дії призводять до страждань, а не вирішення певних проблем . Після цього ми і починаємо працювати над вивченням свого внутрішнього світу.

Методика “психотерапія залежності 7 Смертних Гріхів”

Про які гріхи йдеться мова:

   – Гнів
   – Гординя
   – Хтивість
   – Заздрість
   – Жадібність
   – Ненажерливість
   – Лінь

Розглянемо окремо кожний, щоб зрозуміти як саме працює цей метод в лікуванні залежності.

Гнів – я відчувала до рідних та близьких, коли мені вказували як жити і пропонували пройти курс реабілітації або кодування.
Гординя – по приїзду в наркологічну клініку Пульс вважала себе не такою залежною як інші,що в моєму житті зовсім немає проблем.

Хтивість – зради були періодично , так як під дією наркотика не дуже контролювала свої вчинки, через що і не відчувала ніякого сорому.

Заздрість – до людей, які обрали кодування і теперь живуть повноцінним життям без реабілітації, а в мене, нажаль, втриматись і не повернутись до алкоголю не вийшло.
Жадібність – не вмію ділитись чимось своїм , не дивлячись, що перед цим людина мені допомогла, а що стосується накотика-то було взагалі щось святе.

Ненажерливість – після прийому їжі знову хочу щось з’їсти, не дивлячись, що на вечерю була велика порція плову і декілька шматочків хлібу.

Лінь – відсутнє бажання приділяти час своєму лікуванню залежності і в цілому реабілітації.

Як правильно працювати з людьми які проходять реабілітацію по лікуванню своєї залежності

Бесіди з нашими людьми, які проживають в Наркологічній клініці Пульс відбуваються кожного дня. Це не обов’язково має бути тільки психотерапія або індивідуальне заняття. Зрозуміло, що до кожного різний підхід, але для кращого пізнання себе треба просто почати задумуватись над своїми вчинками. Для підтримки є группа, консультанти з хімічної залежності, волонтери і психологи. Які також відкрито діляться своїм життям, про вчинки і наслідки.

Саме завдяки людям, які оточують, відчувається небайдужість , реабілітант не переживає,  що він один на цьому білому світі і наколо нікого немає. Всі інші так само відкриваються, діляться своїми історіями і готові приймати допомогу. Це і є групова терапія, яка дає відчуття так званої “безпеки”. Зовсім не важливо яка саме залежність, алкоголізм, наркоманія, ігроманія – це все об’єднується в одну проблему. Мислення, вчинки, наслідки, відношення до себе і своїх близьких майже те саме.

Як самопізнання може допомогти в процесі лікування залежної людини і чому це так важливо?

Якщо взяти методику психотерапії запропоновану вище і задуматись над своїм мисленням і вчинкам, то можна прийти до певних висновків. Звичайно кожному реабілітанту потрібен свій час, щоб навчитись себе розуміти. Але коли є признання своєї провини, розуміння що так робити не можна, це є головний найперший і свідомий Крок. На підсвідомому рівні людина, яка приділяє увагу лікуванню своєї залежності, вже самостійно згадує наслідки минулих подій і намагається уникнути старих помилок. Вона приділяє більше часу на обміркування і продумування своїх вчинків, до чого вони можуть привести.

Кожний день ми допускаємо помилки, робимо не правильний вибір і часто звинувачуємо когось, а не себе. Саме так проходило життя залежного, в свого роду “самообмані”. Тому що діюча речовина поглинає мозок і керує залежним ще більше, аніж людиною з соціуму.  Існує купа історій, коли після кодування знову повертаються до вживання алкоголю, спираючись, що винні рідні. Або ж під час реабілітації проявляються емоційні коливання і сам залежний виправдовує себе, що це його звичний стан і нічого поганого не відбувається . Залежному простіше сприйняти себе таким, тому що, бажання виходити зі своєї зони комфорту немає.

Визнання проблеми -> аналіз -> вирішення. Чому лікування залежності потребує чіткої інструкції?

Коли людина захворіла – то обов’язково звертається до лікаря. Спеціаліст в свою чергу детально обстежує пацієнта, виносить свій висновок і робить призначення що робити, чим лікувати. Такий процес лікування застосовується абсолютно до кожного. Залежна людина часто нехтує своїм здоров’ям і займається самолікуванням. Це стосується не тільки фізичного стану, а і стосовно життя в цілому. Хтось намагається самостійно зробити детоксикацію, або шукає шарлатанів по кодуванню, щоб рідні відчепились і нарешті заспокоїлись. Тут майже не можливо пояснити, що відношення до себе самого не правильне, має бути зовсім по інакшому.

     До прикладу: якщо ти впав, посиніла нога і не можеш на неї встати, приїзжаєш до лікаря, він в свою чергу робить обстеження. Слідом дає свої рекомендації: “треба накладати гіпс на три місяці і пити знеболюючі,  після цього пробувати вставати на ногу”. Без дотримання рекомендацій може все скінчитись плачевно, кістка зростеться не так як треба і людина інвалід на все життя. Тільки при дотриманні чіткої інструкції буде результат, який хотілося б побачити.

Підбивання підсумків, підтримка та поради

Тому в нашій наркологічній клініці Пульс при лікуванні залежності ми застосовуємо різні методи, однин з яких сьогодні розглядали разом з вами. Він чудово проявляє мислення залежного, показує в якому напрямку треба рухатись і яких помилок уникати. Спробуйте самі прописати, а краще потім і проговорити по декілька прикладів на кожний пунктик. Чітко зрозумієте, про що саме йшла мова і що вам хотіли донести. Адже сором, ніяковість і бажання щось змінити вам гарантовано.

      Пацієнт обов’язково, якщо і не відразу, але через деякий час починає слухати і брати до уваги те що відбувається навколо. Розуміючи, що дії і мислення стає незрозумілим, але якимось чином має позитивну динаміку. Коли є прості приклади, відкритість і бажання допомогти – то і у самого залежного починаються внутрішні зміни.       Процес детоксикації, реабілітації, налагодження стосунків з рідними, вивчення свого внутрішнього стану – це все ми проходимо разом. Тому що людина, яка проходить лікування залежності – це теж саме, що дитина, яка йде в перший клас, не знаючи нікого навколо, процесу і чого взагалі очікувати по закінченню. Звертаючи на неї увагу, пропонуючи свою допомогу, і прояви піклування допомагають донести свою співпричетність і бажання бути поряд в цей не простий час.

Всі залежні перестають вживати – деяким це вдається зробити ще за життя…

Не ризикуй життям і здоров’ям себе та своїх рідних, зроби перший крок вже сьогодні!

Виздоровлюй комфортно з клінікою ПУЛЬС!

Поширені питання та відповіді:

Яку роль відіграє самоаналіз у лікуванні залежностей?

Самоаналіз є критично важливим у лікуванні залежностей, оскільки дозволяє особам розуміти причини їхніх рішень та ідентифікувати фактори, які впливають на їх поведінку. Він передбачає глибоку взаємодію з собою для виявлення внутрішніх конфліктів, стереотипів мислення та умовностей, які можуть впливати на дії, сприяючи глибшому процесу одужання.

Чи можуть детоксикація та реабілітація самостійно забезпечити одужання від залежності?

Хоча детоксикація, реабілітація та методи, такі як кодування та підшивання від алкоголю, допомагають підтримувати стабільну ремісію, вони можуть бути недостатніми. Адресація стресових ситуацій та основних проблем через самоаналіз та розуміння свого внутрішнього світу є важливою для довготривалого одужання

Що таке методика “7 Смертних Гріхів” у лікуванні залежностей?

Методика “7 Смертних Гріхів” зосереджена на адресації емоцій та поведінки гніву, гордині, хтивості, заздрості, жадібності, ненажерливості та ліні. Вона має на меті зрозуміти, як ці аспекти сприяють залежності, та працює над їхнім вирішенням як частину процесу лікування.

Як розуміння та робота з “7 Смертними Гріхами” допомагають у відновленні від залежності?

Роздумуючи над кожним гріхом та його впливом на своє життя та залежність, особи можуть отримати уявлення про свої моделі поведінки та мислення. Цей метод допомагає ідентифікувати та адресувати кореневі причини залежності, сприяючи ефективнішому одужанню.

Яке значення має групова терапія та підтримка у лікуванні залежностей?

Групова терапія та системи підтримки відіграють важливу роль у лікуванні залежностей, надаючи відчуття безпеки та спільноти. Поділ досвіду та викликів з іншими у схожих ситуаціях сприяє створенню підтримуючого середовища, яке заохочує відкритість, співчуття та взаємодопомогу.

Чому самопізнання є важливим у лікуванні залежності?

Самопізнання дозволяє особам визнати свої помилки, зрозуміти негативні наслідки своїх дій та вчитися на минулих помилках. Воно дозволяє їм більш критично мислити про свої рішення та можливі наслідки, що призводить до здоровіших механізмів справляння з проблемами.

Література

Валентин Ю. В. Клінічні варіанти актуалізації патологічного потягу до алкоголю у хворих на алкоголізм // з’їзд невропатологів і психіатрів : Тез. докл. Вінниця, 1984

Бехтерева Н. П. Нейрофізіологічні аспекти психічної діяльності. Л.: Медицина, 1974.

Іванець Н. В., Валентин Ю. В. Місце ситуаційно-психологічного тренінгу в системі реабілітації хворих на алкоголізм // Тез. докл. навч. конф. «Реабілітація психич. хворих». Л.: Медицина, 1986.

Наші соціальні мережі

Схожі статті

11 Відповідей

 1. Помилка рідних коли ,вони створюють комфортні умови для залежного ,тоді дуже складно його вмовити хоч на якесь лікування. Цікава методика вперше дізнався про неї.

 2. Я перепробував всі види лікування,але допомогла мені тільки реабілітація та групова терапія.Якраз і на реабілітації я дізнався про цю методику і як з нею працювати.Дякую спеціалістам за надану допомогу.

 3. Цікава стаття!Дуже добре можна зрозуміти ,що в кожного з нас є дифекти з якими треба працювати та не приховувати їх.Багато людей не хочуть приймати себе такими як вони є.

 4. Багато років пробував покинути вживання різними способами. Але допомогла лише реабілітація. Завдяки я зміг себе проаналізувати і змінити. Це добре що виходять такі статі. Завдяки яким люди дізнаються про види лікування.І можуть зробити вибір.

 5. Час від часу треба проводити внутрішню інтервізію та змінювати себе на краще!
  В першу чергу потрібно бути чесним перед самим собою та признавати свої помилки.Прийняття своїх то ключ до їх вирішення!!

 6. Привіт всім,познавательная стаття. Тут треба прийняти що ти залежній,многім це важко,тому вони думают прокапаюсь і наразі. Но проблема в нашому мозку,а не в тілі. Методика верна на всі 100%

 7. Дуже важко знайти якісну групову психотерапію, як на мене дуже добре що ви використовуєте такий метод лікування, впевнений в тому що воно допомагає)

 8. Групова терапія для виздоровлення залежності дуже ефективна. Гарні спеціалісти відіграють величезну роль у процесі самоаналізу залежних людей

 9. Цікава методика у вас , гарний приклад як треба робити самоаналіз ! В свій час також проходила курс реабілітації завдяки якому зараз живу нормальним життям . Психотерапіє для мене була дуже важлива і зіграла одну з найголовніших факторів завдяки яким все вийшло . Круто що у вас є такі спеціалісти !

 10. 100% що людина мусить навчитись аналізувати свої відчуття і звідки вони взялись. Мені в цему допомагають люди які діляться своїм власним досвідом зі мною. Дуже влучним було , що ми як малі діти вчимось жити по новому , тверезо .

 11. Гарна стаття.Сам підшивався,кодувався був наркологіях навіть в дурдомі але надовго не допомогло.Згодився на реабалітацію зараз тверезий

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *