Проблема наркоманії серед підлітків

( офіційні відгуки Гугл Україна про клініку “Пульс” та нашу роботу можна – подивитись тут )

Наркотики – найбільша проблема сьогодення в суспільстві. Це страшний сон для батьків та пекло для самих дітей! Зазвичай, будь-яка залежність починається з юного віку. Проте трапляються непоодинокі випадки, коли навіть діти починають вживати наркотики чи алкоголь.

    Варто зазначити, що наркоманія – це сімейна хвороба! Не буває так, що залежний приймає наркотики  і це б не відображалось на всій сім’ї! Наркоман втягує в свої проблеми не тільки себе особисто, а й майже всіх членів родини. Руйнує всі сфери сімейного життя. Влазить в колосальні кредити та займається психологічним терором батьків та рідних. Все для того, щоб виманити кошти на купівлю чергової дози наркотиків. Як би не хотілося в це вірити – але нажаль це реальність! До того всього, дуже часто і самі батьки впадають в співзалежність, яку також потрібно буде лікувати шляхом психотерапії.

    Але не все так критично! Не варто панікувати та впадати в істерію.. Важливо тільки своєчасно виявити, що ваша дитина почала приймати наркотики і це суттєво збільшить шанси на позитивний результат в одужанні від наркотичної залежності. Якщо ви вчасно звернетесь за допомогою до фахівців – то ваша дитина залишиться здоровою та повноцінною!

Наркотики – наслідки вживання для підлітків

Всім відомо, що організм людини повноцінно формується з самого початку народження і аж до 25 років. Цей період життя є особливим і визначальним для тіла і особистості. В цей час, ще тільки набуває сили імунітет людини, який в майбутньому допоможе вам боротися зі всіма захворюваннями. Слід доглядати за своїм організмом, щоб бути фізично та психологічно здоровим на протязі всього життя! Але якщо в цей період не займатися собою, а впадати в різноманітні залежності та деструктивні поведінки – то якість і протяжність життєвого циклу суттєво скорочується. Підлітки, які рано почали вживати наркотики, в час, коли ще навіть не сформувався повноцінний імунітет, неодмінно матимуть вади розвитку, як фізіологічні так і психологічні!

    Вживання наркотиків руйнує організм, як з середини так і ззовні. Якщо в більш дорослому віці ці процеси можуть тривати роками – то в молодих хлопців і дівчат це відбувається за лічені місяці. Дитина на очах деградує та котиться в прірву! Що стосується фізичного впливу наркотиків на організм, то тут ви зіткнетесь з наступними серйозними симптомами розвитку залежності:

Якщо розглянути вплив вживання наркотичних речовин на соціальну сферу, то без проблем з законом тут точно не обійтися. Справа в тому, що для вживання постійно потрібні кошти. Коли дитина, ще боїться прямо виносити речі з дому, щоб перепродати чи не краде кошти в батьків – то зазвичай стає «кладменом». Тобто розкладає «закладки», маленькі дози наркотиків для інших підлітків, за що отримує грошові винагороди, які йдуть на покупку тих же наркотиків! Така діяльність карається Законом України. Залежні несуть адміністративну і кримінальну відповідальність! Сідають в тюрми..

     Втрачаються всі соціальні зв’язки. Підліток стає відлюдькуватим та асоціальним. Перестає цікавитись будь чим, крім наркотиків. Найкращими друзями стають нарко диллери та особи, з якими можна приймати наркотики!

    Таких людей необхідно лікувати від наркоманії. І робити це потрібно в якнайкоротші терміни. Пам’ятайте, що вчасно діагностовано хвороба – це запорука успішного одужання!

Коли батькам потрібно бити на сполох?

При появі перших же симптомів розвитку залежності у вашої дитини слід швидко звернутися за допомогою до професіоналів! Часто батьки не хочуть помічати очевидні речі. Їм здається, що тільки інші діти можуть стати наркоманами.. З їх дитиною це ніколи не станеться.. Їх сім’я не така! І це насправді, ускладнює і відтягує процес початку лікування. Ви втрачаєте дорогоцінний час, який так важливий для життя вашої дитини!

     Але бувають і випадки, коли рідні просто не розуміють, на що звертати увагу, щоб зрозуміти що відбувається з вашою дитиною і чи дійсно виною всьому наркотики. Варто зазначити, що наркотик, метод вживання і його ефект суттєво змінився навіть в порівнянні з ситуацією 2000-Х років. Зараз дуже багато синтетичних психоактивних речовин, дію від яких ви помітите не відразу. Тому залежні підлітки вдало цим користуються і ретельно приховують свою наркоманію..

     На що слід звертати увагу, якщо ви запідозрили свою дитину у вживанні наркотиків? Наведемо вам кілька основних симптомів, які ви можете продіагностувати вдома:

    Це основні з симптомів, які очевидні.. Насправді їх може бути набагато більше, але довірливі батьки можуть їх просто не помічати або ж списувати все на «перехідний вік» та «і так все пройде само собою»

    Якщо ж наведена вище інформація не принесла вам ніякого інформативного характеру і ви не можете зрозуміти, що відбувається у вашій родині – тоді краще звернутися за порадою до профільних фахівців. Ми можемо рекомендувати вам зробити швидкий тест на наркотики в домашніх умовах, але краще це зробити в спеціалізованій клініці, де лікарі знають свою справу і розуміються на правильності методик. Бо може бути так, що хитрі і винахідливі діти часто можуть підтасувати результат тесту, щоб приховати факт вживання наркотиків!

Куди звертатися за допомогою в лікуванні?

Коли ви все ж таки зрозуміли, що ваша сім’я потрапила в біду  – вам слід обрати правильну клініку з лікування залежності! Не кожна клініка спеціалізується на лікуванні хвороби у підлітків. Процес лікування залежності у зрілому віці та у молодому все ж таки відрізняється. Це зумовлено різними стадіями розвитку хвороби. Відповідно і процес лікування повинен відбуватися згідно цих стадій.

    Клініка Пульс спеціалізується на лікуванні всіх типів і видів залежності. Зокрема і підліткової залежності також. Ми використовуємо тільки сучасні методи лікування наркоманії. Кількість наших філіалів дозволяє фахово і правильно розподілити пацієнтів по їх вікових категоріях на різних філіалах. Щоб не вийшло так, що ваша дитина потрапить в реабілітаційний центр, де більша частина терапевтичної групи буде складатися з «досвідчених» наркоманів з двадцятилітнім стажем, які навчать її нових «способів».

     Лікувати наркоманію потрібно за виявлення перших же ознак. І тут відповідальність за своєчасне виявлення проблеми і початок процесу психосоціальної реабілітації цілком і повністю покладається на батьків! Чому так? Та тому, що в юному віці підліток не в змозі адекватно оцінити ситуацію та наважитися відкрити реальний стан речей, та проблем, які відбуваються в його житті!

    Отож, батьки, пильнуйте своїх дітей та звертайтеся за допомогою до професіоналів з клініки Пульс! Рятуйте дитину – поки ще не стало надто пізно!

+380990040485 або +380980708772.

Перегляньте відгуки наших клієнтів

Результат залежить від твоїх дій!

Почни лікування вже сьогодні!

Одужуй з комфортом із клінікою ПУЛЬС!

За додатковою інформацією – телефонуйте +380990040485 або +380980708772

Література

Скворцова Е. С. Вільний час і вживання алкоголю підлітками.- В кн.: Комплексні соціально-гігієнічних і клініко-соціальні дослідження. 2-й Мед. ін-т. К., 1980, с. 139-142.

Соціально-правові проблеми боротьби з пияцтвом і алкоголізмом.- Держава і право, 1980, № 12, с. 111-138.

Наші соціальні мережі

Схожі статті

9 Відповідей

  1. В наш час молодь дуже гарно приховує своє життя та чим займаються поза межами дому.Дуже добре коли батьки підковані в плані розуміння симптомів та очевидних речей,коли є незрозуміла поведінка близькою людини.

  2. Мої батьки коли дізнались що я вживаю не зрозуміли всієї серйозності. І коли вони розслабились я знову повернувся до вживання. Зазвичай залежна людина не бачить в цему проблеми.

  3. Так дітей дуже шкода,їм дуже легко стати залежними бо навколо багато легкодоступних наркотиків.Для батьків то біда була гарна дитина а як почне вживати дуже швидко міняється худа,відлюдькувата постійно зла.Страшно але добре що є реабілітації де спасуть дитину

  4. На жать вживання наркотиков не сразу видно діти можуть скривати або заперечувати вживання під видом перехідного віку тому при перших підозрах не треба нехтувати та пускати на самотік ,а звертайтеся до спеціалістів. Це здоров’я та життя вашої дитини!!

  5. Я сам почав вживати в підлітковому віці, тоді не розумієш куди і до яких проблем це може призвести.Я багато років приховував своє вживання, батькі не помічяють поки нема серйозних наслідків,потім коли бачать відмовляються вірити.Корисна стаття особливо для батьків, будьте уважні, бережіть своїх дітей.

  6. Ще не в сформованому організмі дитини , наркотики дуже впливають на її мозок і однозначно лишаються наслідки вживання , вигляді психологічних розладів на 99% Кожна хвилина може бути фатальна!!! треба діяти , як тільки зрозуміли що ваша дитина вживає.

  7. Важко повірити в те що це могло статися з моєю дитиною, тому заперечення батьків також заважає змінам в житті, не виправдовуєте себе і залежного

  8. Мої батьки зіштовхнулися з цією проблемою.і довгий час не хотіли приймати на справді серйозність проблеми вживання наркотиків.Бо йшли в мене на поводу і вірили що я зможу сам . Добре що знайшлись люди які пояснили що це не так.І порадили лікування за допомогою реабелітації.Завдяки чому я вже довгий час тверезий і мой батьки спокійні.

  9. Я закривала очі на вживагня своєї дитини років 5, а варто було звертатися за допомогою набагато раніше

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *