Проблема алкогольної залежності в суспільстві

В наш час, проблема алкоголізму – алкогольна залежність – є максимально розповсюдженим явищем. Деякі сім’ї її приховують. Хтось намагається не помічати.. А хтось вступає в боротьбу і успішно з нею справляється. Варто відмітити, що хвороба алкоголізму сама по собі не пройде.. Як би ви не хотіли, але без кваліфікованого лікування сучасними методами – не обійтись. Алкоголізм – це хвороба, яка піддається лікуванню. Має свої стадії розвитку, про які ми розповімо нижче. Але щоб досягти успішного результату в виздоровленні – треба дотримуватись рекомендацій. Найголовнішим аспектом при лікуванні алкогольної залежності є – своєчасне звертання в клініку. Бо якщо відтягувати початок процесу реабілітації – то шанси на успіхи стають все менше і менше. Не ризикуйте своїм життям, чи здоров’ям своїх рідних! Вчасно зверніться за допомогою, щоб отримати позитивний результат..

Алкогольна залежність – ознаки та стадії розвитку хвороби алкоголізму.

На початкових етапах розвитку залежності хворобу досить важко запримітити та діагностувати. Зазвичай вона ніяк не проявляється у вашому житті та не завдає шкоди соціальним сферам людини. Ви можете роками вживати алкоголь, як всі звичайні люди.. Але настає переломний період, коли людина перестає бути незалежною і потрапляє в лапи хвороби алкоголізму.

    Розрізняють такі стадії розвитку залежності від алкоголю:

На початковій стадії людина, зазвичай, не розуміє що вона залежна. Їй здається, що вона така, як і всі інші люди, які її оточують. Вживання алкоголю відбувається контрольовано. Це можуть бути свята, застілля, якісь невеличкі посиденьки і таке інше.. Дози алкоголю такі ж, як і в оточуючих її людей. На ранок людина не відчуває абстинентного синдрому, тобто похмілля. Організм не зазнає великого навантаження, всі імунні системи працюють правильно і зазвичай людина виходить з такого стану безболісно і без наслідків.

     Після початкової стадії настає – перехідна. Тут вже трішки складніше. Залежний так само продовжує не помічати в собі ознак розвитку хвороби. Як і на початковій стадії, організм продовжує нормально функціонувати. Але синдром похмілля вже не такий безболісний. На ранок людина відчуває: нудоту, запаморочення голови, високі або низькі кров’яні тиски, безсилля. В окремих випадках може текти кров з носа. Але на підсвідомості, людина все ще не розуміє, що потихеньку заходить в глухий кут. Залежний ці симптоми виправдовує недолугими думками по типу: «вчора був не якісний алкоголь», «трішки перебрав і більше так не буду», «то все погода за вікном так негативно впливає на мій стан» і таке інше.. Ця стадія може тривати роками та навіть десятиліттями. Все залежить від прошарку суспільства в якому знаходиться хворий та його можливостей. На цій стадії люди не вдаються до комплексного підходу в лікуванні залежності. Зазвичай, просто знімають тільки поверхневі симптоми хвороби. Викликають нарколога на дім, щоб прокапатись від алкоголю або відвідують наркологічну клініку амбулаторно. Це безперечно приносить полегшення для організму залежного, але не вирішує повністю проблему.

     Середня стадія розвитку алкоголізму – це стадія, де  толерантність (доза вживання) до алкоголю вже значно виросла. Людині, щоб задовільнити своє бажання пити горілку або інші спиртні напої, потрібно все більше і довше вживати. На цьому етапі симптоми залежності вже помітно неозброєним оком. Залежний ще намагається приховувати свої проблеми та наслідки вживання, але це вже не вдається.. Негативні наслідки для організму вже не можливо вирішити тільки коротким прокапуванням. З’являються хронічні захворювання, розвиваються гепатити і так далі.. До звичайних симптомів після перепою, які є при двох попередніх стадіях, додаються: епілепсія, делірії, галюцинації, набряки мозку, втрати свідомості, відсутність сну та апетиту. Також все частіше з’являються короткочасні провали в пам’яті. В більшості випадків, при цих симптомах залежні починають задумуватись про лікування та способи виходу з проблеми. На цьому етапі їм потрібна кваліфікована консультація та допомога. Якщо при двох попередніх стадіях люди взагалі не задумуються про лікування – то тут вже хворий може сам проявити ініціативу. В цьому йому знадобиться підтримка рідних або друзів. На цій стадії розвитку хвороби з людиною ще можна адекватно говорити і домовлятись. Бо на наступних двох стадіях це вже буде зробити складніше і процес лікування займе більше часу!

     Стадія втрати контролю – це дуже болючий процес для самого залежного. Він в повній мірі відчуває всі негативні симптоми похмілля. Вже має купу проблем зі здоров’ям. Ще додаються проблеми і по всіх інших сферах життя. Людина втрачає роботу, сім’ю і як наслідок – життя! Більше того, на цій стадії залежний намагається сам кинути вживання. Використовує різні методи, які не приносять бажаного результату. Контроль над життям вже втрачено! Алкоголь  диктує куди вам йти та що робити. Без вживання, хоча б мінімальної дози, не може розпочатися день. Будь яка справа, потребує вживання алкоголю.. Тут без допомоги та інтервенції зі сторони рідних вже не обійтися. Завдання рідних – знайти хорошу клініку, яка спеціалізується безпосередньо на лікуванні алкоголізму сучасними методами. Якщо не звернутись в клініку на цій стадії розвитку хвороби – то ризик втратити життя дуже ймовірний, не говорячи вже про незворотні наслідки для здоров’я, такі як параліч та енцефалопатія.

    А-типічне сп’яніння – це етап, на якому відмовляють внутрішні органи, які відповідають за виведення токсин з організму. Залежному вже не потрібно вживати великі дози алкоголю щоб напитись. Печінка вже не виконує свою пряму функцію фільтрації токсин і алкоголь напряму потрапляє в кров. Як результат – алкоголік п’яніє від 50-100 грам спирту. Вже не може триматися на ногах. Розвивається цироз печінки. Мозок перестає повноцінно працювати. Внутрішні органи втрачають здатність природної регенерації. Як результат – людина перетворюється на овоч і знаходиться однією ногою в могилі. Без екстреної госпіталізації – смерть неминуча!

Вибір клініки по лікуванню алкоголізму

Щоб правильно і успішно вилікувати алкоголізм у вас чи ваших рідних – потрібно ретельно та з розумом підійти до вибору профільного закладу. Якщо неправильно діагностувати стадію розвитку хвороби і не призначити  належне лікування, то не варто і сподіватися на позитивний результат при терапії залежності. Наведемо вам деякі аспекти, на які вам варто опиратися при виборі клініки:

Наявність ліцензії. Наркологічна клініка повинна мати дозвіл на здійснення медичної діяльності в рамках правового законодавства.

Важливість своєчасного початку лікування

Вище, ми навели для вас корисну інформацію стосовно етапів розвитку хвороби. Пояснили про методи лікування та аспекти при виборі клініки. Але ви повинні розуміти, що невчасно надана допомога вже не має ніякого сенсу. Якщо затягувати з першим кроком і не наважуватись на початок лікування – то можна просто не встигнути врятувати людину.

     І навпаки, вчасно зроблений правильний вибір – залишає надію і віру в позитивний результат. Отож, обирай клініку Пульс, де можуть тобі допомогти! Клініка Пульс відповідає всім вище зазначеним критеріям відбору. Має широкий штат профільних лікарів та провідних фахівців з психотерапії залежності!

Всі залежні перестають вживати – деяким це вдається зробити ще за життя…

Не ризикуй життям і здоров’ям себе та своїх рідних, зроби перший крок вже сьогодні!

Виздоровлюй комфортно з клінікою ПУЛЬС!

Поширені питання та відповіді:

Коли настав час звертатися до клініки з лікування алкоголізму?

Найголовніший аспект у лікуванні алкоголізму – своєчасне звернення за допомогою. Не варто відкладати початок реабілітації, оскільки з кожним днем шанси на успішне вилікування зменшуються.

Які основні ознаки алкогольної залежності?

Ознаки алкогольної залежності включають контрольоване вживання на початковій стадії, появу абстинентного синдрому на перехідній стадії, збільшення толерантності до алкоголю та значні негативні наслідки для здоров’я на середній стадії.

Які стадії розвитку алкоголізму?

Розрізняють такі стадії розвитку залежності від алкоголю: початкова стадія, перехідна стадія, середня стадія, втрата контролю та А-типічне сп’яніння.

Що важливо враховувати при виборі клініки для лікування алкоголізму?

При виборі клініки важливо звернути увагу на наявність ліцензії, відгуки пацієнтів, прозорість процесу лікування, сучасні методи реабілітації та комфортні умови проходження лікування.

Чому важливо не зволікати з початком лікування алкоголізму?

Невчасно надана допомога може бути безрезультатною. Вчасне звернення за кваліфікованою допомогою залишає надію і віру в позитивний результат та можливість врятувати життя.

Література

Алкоголь : інформаційні матеріали / Шведська Спілка “За суспільство без наркотиків” (RNS) ; [текст Т. Карлссона ; переклад: Ю. Колесова і Н. Гурова]. – Брест : Альтернатива, 2008. – 27 с. – (Знання для життя)

Копитов, О. В. Соціальні аспекти ризику алкогольної адикції серед підлітків і молоді / О. В. Копитов, О. А. Скугаревський // Соціологія. – 2013.

Психіатрія і наркологія / Гавенко В. Л. та ін. Київ : Здоров’я, 2009

Наші соціальні мережі

Схожі статті

12 Відповідей

 1. Алкоголіка дуже важко переконати в тому що йому потрібно лікуватись.Завдяки таким клінікам люди розуміють що потрібно робити і куди звертатись.Дякую за вашу працю.

 2. Дуже цікаво що говорите про це в доступному форматі, якось навіть не задумувався що до стадій і всього іншого при виборі клініки

 3. Мені здається,що в кожній сім’ї,де є хтось залежний до останнього це тянуть та приховують.Тому що напевно не можуть повірити,що це трапилось саме з ними.Дуже цікава стаття!Прислухайтесь хто цікавиться вирішенням такої проблеми.Звертайтесь за допомогою!!!

 4. Якщо є ознаки проблеми,то не слід зволікати!Треба терміново діяти та звертатися до фахівців!!!
  Бо чим далі заходить вживання тим складніше його подолати….своєчасна допомога від кваліфікованих фахівців -це запорука успіху!!!

 5. Алкоголіз дійсно розповсюдження проблема ,не розумію чому її так не дооцінюють,но наслідки говорять самі за себе.

 6. Добре що я вчасно звернувся)..Бо міг би зараз лежати в землі.. Слава Богу і клініці!

 7. На жаль важко прийняти що ти алкоголік, потому ми звертаємося вже на кінцевий стадії хвороби. Треба більше про це расповсюджувати інформацію, щоб люди не соромилися и сприймали цю хворобу як будь-яку іншу,бо це є проблема.

 8. Взагалі краще в сімʼї вести профілактику хвороби алкоголізму. І так є варіанти що не доведеться в майбутньому звертатися до лікарів наркологів і клініки.

 9. Дуже цікава інформація! Для мене як для залежної людини було дуже важко зрозуміти що не так відбувається зі мною. Думаю якщо би я натрапила або мої близькі на таку статтю то проблему можна було би вирішити набагато раніше !

 10. Дуже багато людей на це страждають і не розуміють наскільки їх це затягує і переконати в цьому неможливо на жаль, але слава Богу, що є родичі у деяких, які віддають в руки спеціалистів, дякую вам за інформацію таку.

 11. Це добре, що є такі клініки , де все прозоро.Коли людина знаходить в собі сили і зізнається , що він залежний від алкоголю , то клініка з таким підходом до проблеми дарує людині надію на одуження і щасливе майбутнє .

 12. Проблема вся в тому що хворому дуже важко визнати , що йому потрібна допомога буде лежати під забором обісцсяний , але в нього все тіпа добре 🤷🏼‍♂️

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *