Що таке алкогольна полінейропатія?

( офіційні відгуки Гугл Україна про клініку “Пульс” та нашу роботу можна – подивитись тут )

Алкогольна полінейропатія – це неврологічне захворювання. Воно виникає в наслідок систематичного і постійного вживання алкоголю або речовин на основі етилового спирту. Дане ускладнення являється одним із очевидних симптомів при розвитку алкогольної залежності. Алкоголізм – неодмінно буде супроводжуватися симптомами полінейропатії! Хвороба вражає центральну нервову систему залежного та кіцівки, і в буквальному значенні цього слова – паралізує людину! Майже кожен третій алкоголік неодмінно стикається з цим захворюванням при зловживанні спиртними напоями. Світова статистика говорить про мінімум 30 % алкозалежних, які паралельно хворіють на полінейропатію тяжкого типу та стадії. Легкі прояви захворювання будуть зустрічатися майже у кожного алкозалежного.

алкогольная полінейропатія

    Варто зазначити, що ця хворба успішно лікується! Але успішність в одужанні залежить, насамперед, від своєчасного звернення за допомогою в спеціалізовану клініку з лікування алкоголізму!

Механізм та стадії розвитку захворювання

Алкогольна полінейропатія прогресує разом з розвитком алкозалежності. Чим більше людина загрузає в проблему алкоголізму – тим швидше проявляються симптоми полінейропатії.

   –  На початкових етапах вона майже непомітна. Людина просто відчуває легкий біль при ходьбі після кожного запою чи просто після вечірнього перепою. Помітні парестезії та дещо порушена координація рухів ногами та руками. Також людина гірше починає відчувати кінцівки. Пальці стають менш чутливими до відчуття температури навколишнього середовища. Знижуються рефлекси, сповільнюється рухливість під час ходьби. Але зазвичай залежний алкоголік приховує ці симптоми, або просто мінімізує їх. Це відбувається на підсвідомому рівні, бо «правила гри» вже диктує алкоголізм!

    – З розвитком алкогольної полінейропатії людина втрачає контроль над кінцівками, найбільше це проявляється на ногах. Атрофуються і відмирають м’язи. Також відбуваються зміни в шкірній тканині. Вона починає змінювати колір та з’являються різноманітні виразки і язви. Кінцівки, переважно ноги, набрякають до небачених розмірів. В суглобах починає збиратися водяниста рідина і повільно руйнує їх. Згодом вони перестають нормально функціонувати та розгинатись. На цій стадії можливість позитивно вилікувати полінейропатію значно знижується. Якщо не розпочати лікування – то неодмінно наступить завершальна стадія.

алкогольная полінейропатія

    – При завершальній стадії розвитку хвороби залежний практично перестає ходити. Супроводжуючими факторами при полінейропатії можуть бути також розлади психіки та провали в пам’яті, як короткотривалі так і довготривалі. Симптоми хвороби вражають всю центральну нервову систему. Токсично діють та руйнують всі нейронні зв’язки в організмі, які відповідають за правильне функціонування кінцівок та м’язів. Висихають сухожилля та відмирають м’язи. Людина перетворюється на овоч, та втрачає здатність до регенерації організму навіть з допомогою новітніх та дорогих медичних препаратів. В таких випадках людина стає інвалідом 2-ї або 3-ї групи.

    Часто можна помітити, що в когось захворювання проявляється і прогресує швидше, а в декого більш повільніше і з меншим негативним проявом. Одним з факторів, які впливають на такий процес, це – генетична схильність та слабкий імунітет. На генетичному рівні від матері до дитини можуть передаватися невеликі вади, які не помітно не озброєним оком та ніяк не проявляються. Але коли людина виростає і потрапляє в алкогольну залежність – то ці дефекти дають про себе знати в повній мірі.

Також варто розуміти, що в кожного різні особливості організму та індивідуальний імунітет. Тому залежні, які ще не на завершальній стадії, часто зрівнюють себе з іншими і таким чином, оправдовують своє вживання недолугими виправданнями, по типу «в мене ще все нормально! Це ж сусід ногами вже не ходить». Таке мислення не дозволяє вчасно розпочати лікування алкогольної залежності і її супутніх захворювань.

Діагностика полінейропатії

Для того щоб вдало розпочати та закінчити лікування алкогольна полінейропатія – дуже важливо провести ранню діагностику та вчасно виявити симптоми, які вказують на початок розвитку хвороби.

     Розповімо вам про основні, сучасні та дієві методи виявлення алкогольна полінейропатія:

Отож, можна зробити висновок, що існує безліч ефективних методів для виявлення цієї хвороби. Варто тільки зробити перший крок назустріч одужанню.

Лікування паталогії алкогольна полінейропатія

Як вже зазначили вище – полінейропатія успішно лікується на ранніх стадіях розвитку хвороби. Однак, важливо вчасно її діагностувати!

    Початковим і найголовнішим моментом в лікуванні буде повна абсолютна відмова від вживання алкоголю та сувора харчова дієта. Якщо ви не будете дотримуватись цих двох правил – то всі наступні дії не мають ніякого значення. Розуміємо, що відмовитись від прийому алкоголю – то тяжкий процес, але ви це можете успішно зробити в нашій клініці Пульс за допомогою фахівців, які працюють за сучасними методами терапії залежності в усіх напрямках.

алкогольная полінейропатія

     Після виконання двох попередніх рекомендацій наступає етап медичної детоксикації організму та виведення шкідливих речовин з нього. Найбільш розповсюдженим медикаментозним призначенням при цьому діагнозі – буде насичення організму вітамінами групи В. Основним препаратом буде тіамін. Його дія клінічно доведена та рекомендується до прийому при всіх стадіях розвитку хвороби. Він широко використовується, як в нашій країні, так і в інших провідних державах світу. Його вводять внутрішньовенно, внутрішньом’язево або ж таблетовано. Все залежить від особливостей організму. Курс лікування призначається на кілька місяців з послідуючим зменшенням дози. Також призначаються допоміжні препарати для розумової діяльності та різноманітні гепатопротектори по типу глутаргіну та гептралу. Але зазначимо, що самолікування без призначення лікаря буде максимально шкідливим для здоров’я та життя. Не займайтеся цим вдома!

     Паралельно медикаментозному лікуванню, не варто нехтувати фізіотерапією та реабілітацією м’язів і суглобів, які постраждали внаслідок хвороби. Варто робити це в спеціалізованих закладах під наглядом терапевтів, тому що тільки під наглядом професіоналів ви зможете правильно розподілити навантаження на кінцівки та правильно підібрати відновлюючі вправи, щоб не завдати ще більшої шкоди для тіла.

Профілактика хвороби та наслідки

Отож, якщо підбити підсумки отриманої інформації, то можна зрозуміти, що хвороба полінейропатія виникає внаслідок алкогольної залежності, та сама по собі не проходить. Просто перечекати симптоми, в надії на те що, все пройде само по собі – не варто. Щоб успішно побороти захворювання – потрібно розпочати саме з лікування першопричини – тобто з лікування алкогольної залежності! Без відмови від вживання алкоголю – шанс на одужання близький до нуля!

      Алкогольна полінейропатія слід діагностувати на ранніх стадіях розвитку, коли ще наслідки можна виправити за допомогою якісної терапії і послідуючої реабілітації. При третій стадії хвороби вам вже навряд чи вдасться відновити м’язи, шкіру та суглоби хоча б до того стану, який був перед систематичним вживанням алкоголю.

       Тому, запорукою успішного лікування – буде своєчасна діагностика хвороби та оперативне втручання! Щоб не стати інвалідом, варто своєчасно, за перших же симптомів, звертатися до лікарів, які знають свою справу!

+380990040485 або +380980708772.

Результат залежить від твоїх дій!

Почни лікування вже сьогодні!

Одужуй з комфортом із клінікою ПУЛЬС!

Література

Банщиків В. М., Короленка Ц. П. Проблема алкоголізму (медичний та психологічний аналіз).

Братусь Б. С. Психологічний аналіз змін особистості при алкоголізмі.- М.: Изд-во університету, 1974.

Гукасян А. Р. Хронічний алкоголізм і стан внутрішніх органів.- М.: Медицина, 1968.

Наші соціальні мережі

Схожі статті

12 відповідей

  1. Внаслідок цієї хвороби людина становится інвалідом , перестає ходити ,важко дивитися на таких людей…😱

  2. У діда покійного було таке…Нажаль не вижив і помер..З ногами були постійні проблеми,бо пив дуже!

  3. Дійсно алкоголь впливає на вистибюлярний апарат,людину яка вживає на постійній основі чекає проблема з нормальним пересуванням навіть після відмови від вживання алкоголю.Багато знайомих які вживали алкоголь мають проблеми з ногами та нормальним пересуванням.

  4. У мене є знайомі які допилися до того що не можуть нормально ходити,таке враження зі сторони що їх ноги не тримають ,вони що п’яні ходять навіть коли тверезі. Я не думав що наслідки цієї хвороби таких серйозні.

  5. Тяжке захворювання,яке розвивається поступово на фоні зловживання алкоголем…Якщо вчасно звернутися за допомогою та почати лікування,то шанси повністю Є…та первопоичинна захворювання,то Алкогольна залежність ,яку треба вирішувати в першу чергу!!!

  6. Цікава стаття.І це дуже добре що можно почитати проте які наслідки викликає алкоголізм.Звісно що не всі приймають той факт що вони хворі . Но вірю в те що деякі прочитавши статтю, задумаються і зроблять висновки. Та вчасно звернутця за допомогою.

  7. Хвороба насправді дуже серйозна і треба комплексний підхід до лікування.Сама вона не пройде треба допомога спеціалістів,а саме головне то бросити пити алкоголь тоді буде позитивний результат

  8. Ого…Цикава інформація. Я сам зависимий по алкоголю,трезвий рік,терпніт нога,но я завжди думав-це спина.Треба перевіритися.Дякую.

  9. Може розвинутися в будь-якому віці, навіть декілька років вживання можуть призвести до тяжких наслідків.Полінейропатія була в мого знайомого відновлення було тяжким.Цікава стаття дякую.

  10. Алкоголь рушить все сімью,роботу а головне то здоровья.Якщо вчасно себе не зупинити пити то можна стати інвалідом і це не жарти,потрібно спочатку вирішити проблему з алкоголем бо без цьго лікування марне

  11. Гарна стаття ,важливо не дотягнути до точки неповернення.Чим скоріше почати рішати проблему тим більше шансу її рішити.

  12. Вважаю що це дуже страшна хвороба, яка супроводжує алко залежного все його життя. І тільки людина зривається і відразу приходить рецедив хвороби.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *