Що ж таке метадон і метадонова залежність?

( офіційні відгуки Гугл Україна про клініку “Пульс” та нашу роботу можна – подивитись тут )

В наш час є безліч типів та видів залежностей від психоактивних речовин. Але чи не найстрашнішою і найбільш смертоносною є – залежність від метадону. В цій статті ми розкажемо вам про симптоми метадонової залежності та способи її лікування. Варто зазначити, що дана хвороба успішно лікується, навіть краще, ніж залежність від алкоголю. Проте є декілька факторів, які прямо пропорційно впливають на успішність в одужанні, а саме:

метадон

Відмітимо, що кожне наступне вживання наркотику може стати останнім в житті залежного. Відсоток передозування цим наркотиком найбільший, серед усіх існуючих речовин!

Метадон – найбільше зло сьогодення.

Що таке метадон? Це синтетичний препарат групи опіоїдів. Вперше був синтезований в 1937 році лікарями Максом Бокмюлем і Густавом Ерхартом. В 2005 році був визнаний Всесвітньою Організацією Охорони Здоров’я як ліки, та занесений в єдиний реєстр «Психотерапевтичних лікуючих засобів». Винайдений був в медичних цілях, як анальгетик та знеболююче.

метадон

Пізніше, стали застосовувати при лікуванні героїнової залежності, в вигляді замісної терапії. Але як відомо, що в малих кількостях – ліки, в великих то вже наркотик! Тому з часом залежні стали використовувати метадон вже в якості психоактивної речовини, для так званого кайфу. Зараз також існують програми замісної терапії з використанням метадону, але якщо відверто говорити – то вони майже не дієві. Безперечно, в малих кількостях при замісній терапії, використання метадону дає терапевтичний ефект.

метадон

Але головна проблема в тому, що відсутній контроль кількісного вживання даної речовини самими залежними. До прикладу, зранку наркозалежний отримує дозу метадону в спеціалізованій лікарні, але ейфорічний ефект для нього не довготривалий. Після чого він йде на пошуки вже «вуличного» метадону, щоб отримати бажаний кайф від вживання.

Як розвивається залежність?

Сам по собі метадон – це дуже дієві ліки, якщо його використовувати суто в медицині. Знеболюючий і анальгізуючий ефект такий же як і при використанні морфіну. Але вартість виробництва в рази менша та і процес синтезу менш довготривалий та енергозатратний.

     Як метадон діє на організм? Даний препарат, при невеликих дозах, діє як седатив та надає дієве знеболення в критичних ситуаціях. Максимальний ефект досягається тільки при накопиченні потрібної кількості в організмі. Відчутний терапевтичний ефект помітний вже через 20-30 хвилин після потрапляння в організм. Максимального ефекту від дії наркотику можна досягти тільки після 3-5 доби. Щоб було зрозуміліше – в лікуванні медики вводять метадон дуже маленькими дозами. Меншими, ніж інші опіоїди. Це зумовлено більш довгим часом напіввиведенням речовини з організму. Тому і ефект досягається за більш довгий період. Такий алгоритм потрібний для того, щоб запобігти передозуванню та летальним випадкам. До відома – смертельна доза метадону для пересічної людини буде всього 30 мг!

     З огляду на вище наведену інформацію можна говорити про те, що метадон – це досить дієвий препарат. Про те він викликає сильну психологічну і фізичну залежність. Після використання його в медичних цілях, в людини виникає сильний фізичний потяг до чергового прийому. Як наслідок – росте толерантність і збільшується доза. Таким чином людина і потрапляє в метадонову залежність..

Симптоми залежності

Як зрозуміти що у вас чи ваших рідних з’явилась і розвивається метадонова залежність? На початкових етапах ви можете цього і не помітити неозброєним оком. Якщо ви запримітили деякі зміни в поведінці людини і не розумієте що з нею відбувається – то краще звернутися за консультацією до фахівців з клініки Пульс. Ми наведемо вам основні симптоми при розвитку наркотичної залежності від метадону:

Отож, це основні з симптомів.. насправді їх може бути набагато більше. Щоб розібратися – слід звернутися за додатковою консультацією. Що ж стосується абстинентного синдрому після вживання матадону? Нажаль, так звана «ломка» – це дуже тяжкий і болючий процес, який нагадує пекло на землі. Під час спроб кинути цю речовину, залежні стикаються з великими випробуваннями і навантаженнями, як на психіку так і на фізичний стан організму.

метадон

Категорично забороняється кидати вживати метадон в домашніх умовах самостійно! Це неодмінно, з великою вірогідністю, може призвести до летального випадку! Процес зниження дози, відміни від вживання і очищення організму повинен відбуватися в спеціалізованій клініці під суворим наглядом лікарів! До прикладу, тільки сон залежного потрібно налагоджувати кілька тижнів, а в деяких випадках і більше місяця. Повний вивід токсин з тіла людини займає близько 3-х місяців. Неврози і психози під час ломки від зашкалюють! В даному випадку потрібна якісна і комплексна медикаментозна детоксикація, яку ви можете отримати в клініці Пульс!

Які ризики під час вживання метадону.

Найбільшим ризиком насамперед є – смерть. Рідше трапляються паралічі та часткові оніміння кінцівок. Часто відмовляють обидві ноги після передозування метадоном. Проблема під час такого виду залежності полягає в тому, що метадон поступово накопичується в організмі і ви не можете чітко спрогнозувати як поведе себе організм при кожному наступному вживанні. За рахунок того, що період напіввиведення триває довше ніж у героїну чи морфіну, то і наслідки кожного разу непрогнозовані. При надмірному вживанні чи передозуванні ви зіткнетеся з такими симптомами абстиненції:

Слід зазначити, що це тільки короткострокові наслідки вживання. Якщо вживати метадон довгостроково – то до того всього, ще додається випадіння зубів, різні виразки та язви на шкірі, поступове розкладання внутрішніх органів і так далі.. Скільки ж «кумарить» метадон? Дані симптоми абстиненції тривають у кожного по різному. Все залежить від того, як ви підходите до процесу детоксикації та лікування залежності. Краще зверніться за кваліфікованою допомогою до професіоналів!

Чи є шанс звільнитися від метадонової залежності?

Так, метадонова залежність, на даний час, успішно лікується в спеціалізованих клініках. Є два напрямки вирішення даної проблеми:

Що стосується кодування – то це досить дієвий метод лікування, але його мінусом буде короткостроковий результат (ремісія близько шести місяців) та високі ризики для життя у випадку неконтрольованого зриву. Безсумнівно, кодування працює, але набагато більш дієвим і успішним методом буде психосоціальна реабілітація в стаціонарі клініки Пульс.

Що включає в себе комплексний підхід? Ви спочатку пройдете повний курс медикаментозної детоксикації, що поверне ваш організм до звичного функціонування. Потім настане етап психосоціальної реабілітації, де ви пропрацюєте всі свої психологічні травми з психологом та укріпите психіку.

метадон

Після групової та індивідуальної терапії вам, безперечно, буде необхідна психологічна підтримка на початкових етапах лікування залежності. Все це ви можете отримати в нашій клініці Пульс. Лікарі та допоміжний персонал нашої клініки працює на найвищому рівні та має колосальний досвід в даній справі. На нашому сайті ви можете ознайомитись з реальними відгуками реальних людей, які успішно побороли залежність від метадону завдяки клініці Пульс!

Висновки

Отож, що варто знати про метадон та лікування залежності від нього? В малих кількостях – це дієві ліки, які винаходили для полегшення болю. Але, нажаль, вони викликають сильну залежність і болючий абстинентний синдром.

     Що стосується лікування і чи можливо взагалі кинути вживати цей страшний наркотик? Так, звичайно ця залежність успішно лікується в спеціалізованих закладах. Проте варто сказати, що успіх в одужанні цілком і повністю залежить від своєчасного звернення. Лікувати залежність потрібно на початкових етапах, коли ще це можливо і наслідки для організму ще не стали вбивчими!

      Звертайтесь в клініку Пульс за безкоштовною консультацією, щоб підібрати індивідуальний план лікування, який підійде саме для Вас!

+380990040485 або +380980708772.

Результат залежить від твоїх дій!

Почни лікування вже сьогодні!

Одужуй з комфортом із клінікою ПУЛЬС!

Поширені питання та відповіді:

Що таке метадон

Метадон – це синтетичний опіоїдний препарат, вперше синтезований в 1937 році. Використовується як анальгетик та в замісній терапії при лікуванні героїнової залежності.

Як розвивається залежність ?

Залежність розвивається через психоактивні властивості наркотика, які призводять до фізичного потягу та підвищення толерантності до препарату.

Які симптоми залежності?

Симптоми включають дезорієнтацію, втрату апетиту, зниження маси тіла, порушення сну, фінансові проблеми.

Чи можливе лікування даної залежності?

Так, залежність від метадону успішно лікується в спеціалізованих клініках за допомогою комплексного підходу, що включає детоксикацію та психосоціальну реабілітацію.

Які основні ризики вживання цього наркотику?

Основний ризик – це смерть через передозування, а також можливість розвитку паралічу, оніміння кінцівок і втрати свідомості.

Література

Автор: Крайдашенко О.В. и др. Фармакотерапія. Видання 2-ге Підручник для фарм факультетів ВМН

Первомайский Э. Б., Линский И. В. Метадон: за і проти // Український вісник психоневрології

Rittmannsberger H., Ruschak M., Stiberbauer C. // Nervenarzt. — 1994. — Jahr. 65, № 5.

Gallimberti L. et al. // Neuropsychopharmacology. — 1993. — Vol. 9, № 1. 

В. Н. Кузьминов, А. С. Абросимов НАРКОМАНІЇ, ТОКСИКОМАНІЇ: ФАРМАКОТЕРАПІЯ НАРКОЛОГІЧНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ

Наші соціальні мережі

Схожі статті

15 Відповідей

 1. Заміна терапія робить з людини зомбі, і дуже шкідлива для здоровья, та і кодування я згоден що небезпечно по зриві, є знайомі які вилікувалися через комплексну терапія, тому я думаю що це найдієвіший варіант вирішення проблеми

 2. Страшний наркотик, Знаю не з книжок 😉троє знайомих моїх померло від передозування цього 💩❗️алкоголь після укол і смерть…

 3. Сам вживав дуже багато років, всі спроби перестати вживати самостійно нічим хорошим не закінчувались, наркології в таких випадках теж не допомагають,бо як можна позбутися залежності в місці де його видають офіційно🤷‍♂️.Допогла мені тільки реабілітація,довгий не легкий але дієвий метод.Не затягуйте, звертайтесь за допомогою.

 4. Методон це страшний наркотик!Я сам не міг зупинитись,самолікування це марна трата часу.Обов,язково потрібно звертатись до клініки та фахівців.То така річ яка не відпустить.Люди мають знати що це таке,тому такої інформації має бути більше для загального доступу.

 5. Наркотик який згубив не одне життя , від нього людина просто помирає поступово 🤦🏻‍♂️ або щоб дістати дозу готова на все навіть , якщо розуміте що сяде в тюрму або відріжуть ногу…

 6. Я вважаю що метадон,на даний момент самий страшний наркотик.Сам вживав його… відчув його шкоду на собі… дуже складно було залишити метадон…
  Дякуючи фахівцям с залежності зміг залишити вживання в минулому!!!

 7. Це дуже сильний наркотик від якого у мене помер не один друг від передозу. Я теж його пробував і знаю що коли до нього звикаєш потрібно тільки місяць щоб пропали ломки,і людина могла самостійно спати.

 8. Страшна річ! Дуже швидко заволодіває ,и самостійно справитися неможливо.Якщо є залежність, звертайтеся до реб центрів.Інших варіантів спригнути з метадону поки що не має.

 9. На мою думку залежність від метадону сама гірша з усіх залежностей.Дуже тяжко виходити з неї, як мінімум місяць без сну, а також фізичних та емоційних «ломок». Просто жах!

 10. Мабуть самий доступний наркотик.Сам вживав і вуличний і з замісної терапії,пару разів передози були дякувати Богу відійшов.Ломки мабуть самі сильні самому нереально перекумаритись,100% потрібна клініка

 11. Мабуть самий страшний наркотик.Сам вживав і вуличний і з замісної терапії, пару разів передози були, дякувати Богу що відкачали.Ломки самі тяжкі самому нереально перекумаритись, треба 100% клініка

 12. Знаю хлопця який впорався з цим страшним наркотиком , бігали в одному дворі в дитинстві .
  Дуже страшна штука цей метадон , робить з людиною просто тіло яке ще ходить заради добування речовини. Знаю що пройшов реабілітацію і зараз зробив пропозицію своїй дівчині, працює і займається собою. Дуже хочеться щоб люди які і потрапили в таку біду мали все ж таки шанс на нормальне життя

 13. Знаю хлопця який впорався з цим страшним наркотиком , бігали в одному дворі в дитинстві .
  Дуже страшна штука цей метадон , робить з людиною просто тіло яке ще ходить заради добування речовини. Знаю що пройшов реабілітацію і зараз зробив пропозицію своїй дівчині, працює і займається собою.

 14. Знаю хлопця який впорався з цим страшним наркотиком , бігали в одному дворі в дитинстві .
  Дуже страшна штука цей метадон , робить з людиною просто тіло яке ще ходить заради добування речовини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *