Проблема наркотичної залежності в Україні

Сьогодні в нас піде мова про наркотичну залежність. Ми розповімо вам про види наркотиків та наслідки їх вживання для організму людини. А також про способи виходу з цієї складної проблеми. Нажаль, наркотична залежність не менш розповсюджена в нашій країні, ніж алкогольна. Смертність від цієї хвороби на другому місці після онкологічних захворювань. В наркозалежність, зазвичай, потрапляють підлітки в досить юному віці. Рідше, це можуть бути люди в досить свідомому віці. Хвороба має свої стадії розвитку, а також і стадії виздоровлення. Але в цій статті ми зробимо акцент не на загальні поняття, а на розбір конкретних видів наркотиків та наслідки їх вживання.

      Психоактивні речовини поділяються на кілька видів за ефектом дії від них на свідомість залежного. В середовищі наркозалежних, на сленгі їх називають «швидкі» або «повільні». За медичною класифікацією це:

Кожен з цих видів наркотиків кардинально по різному впливає на організм людини, як в достроковому так і в короткостроковому часовому періоді.

Стимулятори

До стимуляторів відносяться так звані «швидкі» наркотики. Це може бути: амфетамін, метамфетамін, мефедрон, ЛСД, екстезі, «сіль» (альфа ПВП) та інші.. Варіантів стимуляторів є безліч. Варто відмітити, що постійно з’являються все нові і нові види.

     Чим небезпечні стимулятори? Найбільшою небезпекою, яка чекає на вас, чи ваших рідних після вживання стимуляторів, буде неконтрольована поведінка і розлади психіки. Якщо порівнювати стимулятори з опіоїдами, то під час вживання останніх найбільше страждає фізичний стан організму, а не психіка. Якщо ж вживати стимулятори – то незворотні розлади психіки і супроводжуючі невиліковні хвороби можуть настати вже після кількох вживань.

      На початкових етапах прийому стимуляторів вам може здаватися, що ви знайшли собі найкращі ліки від болю, стресу чи душевного неспокою. Ви дійсно будете відчувати ейфорію і прилив сили. Буде здаватися, що ви повністю контролюєте процес і володієте ситуацією. І воно дійсно так буде.. але тільки короткий проміжок часу.       Стимулятори винайшли в 20-х роках дев’ятнадцятого сторіччя. Метою винаходу стимуляторів було підвищення трудової здатності у працівників важкої та легкої промисловості. І вони дійсно підвищували, на деякий час, працеспроможність людини та її фізичний ресурс. Але в довгостроковій перспективі викликали сильну хімічну залежність від речовини та психічні розлади. Зараз стимулятори не використовують в цих напрямках, але проблема хімічної залежності нікуди не поділася, а навпаки стала прогресувати!

Опіоїди та залежність від них

Опіоїди відносяться до так званих «повільних» видів наркотиків. Вони поділяються на:

Якщо говорити про конкретні назви речовин, то це – героїн, морфін, метадон, субітекс і їх похідні.. Не можна говорити, що щось із вище вказаного краще або гірше. Всі опіоїди фатально впливають на життя і здоров’я людини.

     Вперше, згадки про використання опіоїдів, датуються стародавніми часами. Їх використовували в якості знеболюючих при різних захворюваннях. Найбільш широко ці речовини почали застосовувати під час Другої Світової війни. Солдати травмувалися, втрачали кінцівки, отримували поранення.. На полі бою потрібні були діючі речовини, які б усували біль та давали змогу лікарям проводити екстрені втручання та медичні операції. І морфін чудово в цьому допомагав! Але викликав залежність.. В наш час, в медицині, також широко використовують знеболюючі на основі опіоїдів. З самого початку ці речовини повинні були допомагати людям, а не руйнувати їхнє життя.. Але від залежності ніхто не застрахований! Після закінчення війни, морфін та препарати на основі нього і надалі застосовувались у медицині. Вже у 80-х роках дев’ятнадцятого сторіччя почалася справжня пандемія залежності від опіоїдів. Ці препарати стали більш доступними і відповідно люди почали більше ними зловживати.. Так людство познайомилось із героїном! Лікарі і соціологи вже розуміли, що у суспільстві є величезна проблема зі зловживанням опіоїдами, але механізм вже було не зупинити.. З 2000-х років почалась боротьба з залежністю від опіоїдів на законодавчому рівні в різних державах світу. В медицині з’явилося таке поняття, як «Замісна терапія». Механізм дії передбачав бути таким: ви офіційно і безкоштовно отримуєте невелику кількість синтетичних опіоїдів, таких як метадол та буприморфін. Робите це контрольовано, під наглядом лікарів. Метою було – викорінити таким чином проблему залежності і не допустити розповсюдження супутніх хронічних і смертельних захворювань (ВІЛ, СНІД, Вірусні гепатити). Але план спрацював тільки частково. Ця система існує і досі, але наркозалежні використовують її в своїх цілях! Зранку в спеціалізованій лікарні отримують замісну терапію, а в же ввечері додатково вживають вуличний метадон і супутні психоактивні речовини.

      Наслідки вживання опіоїдів для людини:

Це тільки основні наслідки. Їх може бути набагато більше. Смерть від вживання опіоїдів – досить болючий процес. Фізична ломка під час спроб кинути – не менш болюча та довготривала. Краще проходити детоксикацію в клініці, під наглядом кваліфікованих лікарів, які знають свою справу.

Канабіоїди

Як не дивно, але канабіноїди також винайдені були з метою лікування а не вбивання. Їх і зараз широко використовують в медицині. Основна діюча речовина – тетрагідроканабінол. Застосовують при лікування різних онкозахворюваннь, хвороби альцгеймера та інших.. Але знову ж таки, в малих кількостях і під контролем – це ліки. В великих – це страшний наркотик, який широко розповсюджений серед молоді. Більше того, препарати на основі ТГК легалізовані на законодавчому рівні в багатьох провідних країнах світу. В нашій країні тільки розпочався процес легалізації вирощування канабісу в медичних цілях, чим викликав бурхливу реакцію та хвилю неоднозначного обурення серед суспільства. Якщо бути чесними – то ліки на основі ТГК дійсно ефективні та доступні. Але в даному випадку від держави вимагається дійсно суворе дотримання правил вирощування та контроль щодо застосування. В противному випадку це призведе до ще більшої проблеми серед підлітків, ніж є на даний момент!

     Наслідками зловживання вживання канабіоїдів являються:

Отож, якщо підвести підсумки всього вище сказаного – то можна зробити наступні висновки.. Немає легких чи важких наркотиків, всі вони призводять до летальних випадків, каліцтва або психічних розладів! Так, безперечно, різні психоактивні речовини мають різний ефект від вживання, але деколи, людина в стані ейфорії навіть не здогадується, що вже по вуха залізла в проблему наркотичної залежності..

     Тому радимо вам звертатися за дійсно кваліфікованою допомогою в клініку “Пульс”. Бо буває так, що сім’я залежного намагається самотужки вирішити проблему, що не приносить бажаного результату. Більше того, наражає пацієнта на ризики! Якщо неправильно проводити детоксикацію – то це може призвести до непередбачуваних наслідків! Клініка Пульс проводить процедури детоксу дійсно сучасними медикаментозними методами.. Отож звертайтеся за допомогою в лікуванні наркоманії до професіоналів своєї справи!

Порівняння класів наркотиків

Якщо провести паралелі та ототожнити вище вказану інформацію – то можна зрозуміти, що різні види наркотиків мають різний вплив на людину. Стимулятори більше і швидше викликають різноманітні розлади психіки, шизофренію та параноїдальний синдром. Людина не контролює свою поведінку та потрапляє в непередбачувані ситуації. Опіоїди більше шкоди приносять саме для фізичного стану залежного. Викликають різні хронічні та венеричні захворювання. Наслідки вживання менш помітні на коротких початкових періодах вживання але стан здоров’я погіршується з кожним наступним вживанням! Канабіноїди, якщо порівняти з двома попередніми групами наркотичних речовин, є менш руйнівними для здоров’я, але при систематичному і надмірному вживанні викликають незворотні наслідки! Варто відмітити, що при вживання будь яких речовин – ви неодмінно матимете проблеми з законом. Залежність буде прогресувати, а доза вживання буде виростати.. На все це неодмінно потрібно буде знаходити все більші і більші суми коштів, що спонукатиме вас чи ваших рідних до злочинів, щоб добути гроші на нову дозу!

Висновки та шляхи лікування наркоманії

Отож, якщо підвести підсумки всього вище сказаного – то можна зробити наступні висновки.. Немає легких чи важких наркотиків, всі вони призводять до летальних випадків, каліцтва або психічних розладів! Так, безперечно, різні психоактивні речовини мають різний ефект від вживання, але деколи, людина в стані ейфорії навіть не здогадується, що вже по вуха залізла в проблему наркотичної залежності..

     Тому радимо вам звертатися за дійсно кваліфікованою допомогою в клініку Пульс. Бо буває так, що сім’я залежного намагається самотужки вирішити проблему, що не приносить бажаного результату. Більше того, наражає пацієнта на ризики! Якщо неправильно проводити детоксикацію – то це може призвести до непередбачуваних наслідків! Клініка Пульс проводить процедури детоксу дійсно сучасними медикаментозними методами.. Отож звертайтеся за допомогою в лікуванні наркоманії до професіоналів своєї справи!

Всі залежні перестають вживати – деяким це вдається зробити ще за життя…

Не ризикуй життям і здоров’ям себе та своїх рідних, зроби перший крок вже сьогодні!

Виздоровлюй комфортно з клінікою ПУЛЬС!

Поширені питання та відповіді:

Які основні види наркотиків?

На основі ефекту, який вони мають на свідомість, психоактивні речовини поділяються на стимулятори, опіоїди та канабіноїди.

Чим небезпечні стимулятори?

Стимулятори можуть спричинити неконтрольовану поведінку та розлади психіки. Незворотні розлади психіки та супроводжуючі невиліковні хвороби можуть настати вже після кількох вживань.

Які наслідки вживання опіоїдів?

Опіоїди можуть призвести до втрати ваги та м’язевої маси, відмирання кінцівок, випадання зубів, розладів психіки, зупинки серця та смерті.

Які проблеми викликають канабіноїди?

Зловживання канабіноїдами може спричинити застій в розвитку особистості, відмирання клітин головного мозку, соціальні проблеми та психічні розлади.

Чому важливо звертатися за кваліфікованою допомогою при лікуванні наркоманії?

Самостійні спроби вирішення проблеми часто не приносять бажаного результату і можуть наражати пацієнта на ризики. Неправильна детоксикація може призвести до непередбачуваних наслідків.

Які шляхи лікування наркоманії існують?

Сучасні методи лікування наркоманії включають детоксикацію за допомогою медикаментів, психотерапію, замісну терапію для залежних від опіоїдів, а також соціальну реабілітацію.

Література

Барановський, М. А. Соціально-правові проблеми попередження та протидії наркоманії / Микола Барановський // – 2013. – № 9.

Героїн та інші опіати: інформаційні матеріали / Шведська Спілка “За суспільство без наркотиків” (RNS); [оригінальний текст С. Лільєссона; переклад: Ю. Колесова та Н. Гурова]. – Альтернатива, 2008.

Наші соціальні мережі

Схожі статті

11 Відповідей

 1. Цікава інформація!Зараз дійсно дуже багато видів наркотиків,та не завжди як батьки так і рідні можуть розпізнати що саме відбувається з близькою людиною,та що саме вона вживає.Більше би такої інформації щоб люди розуміли масштаб проблеми.

 2. Сам вживав більше 15 років, якщо це спочатку легкі наркотикі то потім все закінчується стимуляторами і опіатами.Людина вірить що коли вона вживає легкі то все нормально і до тяжких вона ніколи не наблизиться,але це не так.Пробував різни види лікування,але допогла мені тільки реабілітація.Не тягніть звертайтесь за допомогою.

 3. Нажаль в нас час так само іде війна ,як і колись в ті часи за які пишеться в статті ,так само люди лишаються без кінцівок і медицина змушена підсадити на Наркотичні препарати … після чого потрібно людину витягувати з залежності , і звертатись до подібних клінік.

 4. Я знайомий зі всіма вище сказаними видами наркотиків і знаю про їхню шкоду з власного досвіду. Все починається все з малого як маріхуана і в пошуках чогось кращого вживаєш тяжкіші наркотики. Це самостійно не можливо кинути і чим раніше ви поймете що це величезна проблема ,тим більша ймовірність того щоб змінити своє життя.

 5. Висновок можна зробити тільки один,що наркотики це зло і від них треба триматися подалі!Але якщо вже так вийшло ,що людину не оминала це лихо стороною,то проблему треба вирішувати негайно !Бо чим довше людина вживає тим тяжкіші наслідки в біо та психіці людини…

 6. Цікаво чи впливає вид наркотику на довготривалість лікування після детоксу. А так звісно краще звернутися до кваліфікованих лікарів аніж до шарлотанів.

 7. Дуже цікава інформація . І це дійсно так як написано. Бо сам залежний і вживав вище перераховані наркотики. І погоджуюсь з тим що детоксикацію необхідно проходити в клініці під наглядом лікарів. Бо колись пробував сам перепрожити ломку вдома, було дуже погано і думав що помру і все одно по ітогу звернувся до спеціалістів.Бо сам не міг впоратися з тим станом.

 8. На жаль наркотик не сразу б’є по здоров’ю як алкоголь. Его не сразу замечают рідні,тому пока людина понімает что залежна проходить час,и лікування должно бути теж тривалим,а це важко прийняти.Стаття цикава,треба більш писати про наркотики,бо це проблема!

 9. Дуже цікава і корисна інформація . Нажаль в навчальних закладах нема такої дисципліни яка б навчала культурі здорового способу життя…
  А боротьба з алкоголізмом і наркоманією на державному рівні відсутня. Держава не піклується про залежних людей . З новою медичною реформою ліквідували багато наркологічних диспансерів.
  Добре , що є такі клініки, як ” Пульс”, де залежній людині допоможуть і підтримають в майбутньому .

 10. Що тільки не придумають для убивання нації, на будь який смак аби тільки підсіли і гроші несли, нема слів що

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *