Наркотична залежність ( наркоманія ) в Україні

( офіційні відгуки Гугл Україна про клініку “Пульс” та нашу роботу можна – подивитись тут )

Нажаль, ця хвороба досить широко розповсюджена в нашій державі та і світі в цілому. Кількість смертей, при систематичному вживанні наркотиків стоїть на другому місці після онкозахворюваннь. Шкода, яку приносить ця біда, не може бути описана навіть безліччю статей. Наркоманія приходить в наші сім’ї і руйнує їх з середини. Це можуть бути як люди з малозабезпечених родин так і досить заможні люди. Хворобі все одно з якого ти прошарку суспільства. На розвиток наркоманії впливають зовсім інші фактори, в яких ми сьогодні спробуємо розібратися. Варто зазначити, що профілактика боротьби з наркозалежністю є досить важливим аспектом для запобігання розповсюдження цієї «ракової пухлини» 21 сторіччя!

Лікування алкоголізму наркоманії та ігроманії

Боротьба з наркоманією

Благо діло, що наркозалежність – це не вирок. В наш час захворювання успішно лікується сучасними методами в спеціалізованих клініках під наглядом лікарів та психологів. Що ж стосується причин розвитку наркоманії, то їх може бути безліч. Наведемо вам основні з них:

Це тільки основні фактори, які спонукають людей до початку вживання психо-активних речовин чи алкоголю. Якщо бути відвертими, то цих причин може бути набагато більше і ви не зможете повністю вберегти свою дитину від всіх з них. Але це не привід здаватися і не проводити профілактику боротьби з наркоманією. Інформація про хворобу повинна бути доступна у вашій родині, щоб під час виховання, дитина чула як про стадії розвитку наркотичної залежності так і про негативні наслідки під час та після вживання. Це допоможе вашій сім’ї у майбутньому!

Лікування алкоголізму наркоманії та ігроманії

     Держава також відіграє не останню роль у розвитку наркозалежності. Так, наркоманія існує і у розвинених країнах по типу США, Європи чи Австралії.. але ж відсоток наркозалежних значно менший ніж у державах Африканського континенту, де рівень життя людей не відповідає вимогам нормального суспільства. На плечах державних органів лежить відповідальність по профілактиці боротьби з залежністю та застосування освітніх програм для інформування молоді про наслідки прийому наркотиків.

Наркоманія – як лікувати?

Варто відмітити, що наркотична залежність ( наркоманія ) поділяється на кілька типів та видів, з огляду на різноманіття речовин за способи їх використання. Відповідно і підхід у лікування буде різнитися. Основними типами залежності від наркотичних речовин є:

Дуже часто наркоман не усвідомлює всю ступінь свого захворювання і щоб змотивувати його на лікування потрібна допомога від рідних. Вони займають неабияку роль в процесі початкових кроків до виходу з наркозалежності. Якщо ж все таки наркоман погодився на лікування, то потрібно його в цьому підтримати! Це буде хорошим позитивним поштовхом і запорукою майбутнього успіху у одужанні від хвороби.

Лікування алкоголізму наркоманії та ігроманії

     Першим кроком при початку лікування буде діагностика хвороби. Пам’ятайте, вчасно і правильно виявлена хвороба – це половина успіху. Діагностика захворювання потрібна для того, щоб правильно призначити потрібний метод лікування:

Це основні методи лікування наркоманії! Далі ми вас познайомимо з самим процесом терапії та його внутрішніми особливостями.

Психосоціальна реабілітація наркозалежного

Реабілітація – це найбільш дієвий сучасний метод лікування наркотичної залежності, який використовується по всьому світу. Але з практики скажемо, що в Україні ці програми реалізовані більш успішно, навіть ніж в Євросоюзі. Дуже часто до нас в клініку Пульс приїздять резиденти з-за кордону. Це зумовлено в рази більш доступним лікуванням, з фінансової точки зору та більш дієвими комплексними програмами. В Європі ж комплексом заходів рідко займаються в клініках. Там більш розповсюджений суто медикаментозний метод лікування наркоманії, який є менш дієвим без використання довготривалої психотерапії в стаціонарі.

     Як проходить реабілітація від наркоманії в клініці Пульс?

Ми застосовуємо авторську програму з елементами використання 12-ти крокової методики, відомої на весь світ! Програма комплексного підходу найбільш дієва та включає в себе, як медикаментозні, так і психологічні методи боротьби з залежністю. Сам процес поділений на етапи, відповідно до стадій розвитку захворювання у кожного пацієнта. Тобто, індивідуальний підхід до кожного – головне правило нашої клініки!

    Етапи психосоціальної реабілітації в клініці Пульс:

Після реабілітації настає процес соціальної адаптації та повноцінної інтеграції в суспільство, з яким ми вас познайомимо в наступному пункті.

Ресоціалізація – важливий етап при лікуванні наркоманії

Всім відомо, що боротьба з залежністю не повинна зупинятися ні на день! Залежний, після реабілітації, неодмінно повинен перейти до процесу ресоціалізації. Це невід’ємна частина в одужанні!

     Процес ресоціалізації залежного – це повноцінне  повернення в суспільство. Зазвичай, наркоманія забирає все найцінніше: сім’ю, роботу, друзів, фінанси. Після проходження психо-соціальної реабілітації у людини є хороші шанси відновити втрачене або збудувати нове. Це ще більш довготривалий і копіткий процес, який потребує неабияких зусиль. Ресоціалізація наркозалежного також повинна проходити під наглядом кваліфікованих лідерів і наставників, які знають як боротися з хворобою у відкритому соціумі.

     Зазвичай, під час ресоціалізації ми враховуємо безліч факторів для розвитку особистості залежного. В цьому процесі немає системних шаблонів. Кожна людина індивідуальна і потрібно це розуміти. Для когось підійде працевлаштування робітником в супермаркеті і людина буде рости і розвиватися щасливою.. а хтось на цій посаді не витримає і трьох днів, що стане тригером до зриву та початку вживання.

     Велику роль в соціальній інтеграції також відіграють рідні залежного. Від них на цьому етапі, потрібна підтримка та розуміння. Тут не говориться про виконання всіх забаганок, а скоріше про допомогу, коли вона дійсно необхідна!

    Отож, якщо підбити підсумки – то потрібно розуміти, що наркотична залежність успішно лікується в наш час. Ватро тільки своєчасно звернутися за допомогою до професіоналів з клініки Пульс. Ми враховуємо всі фактори, які впливають на позитивний результат в одужанні від цієї страшної хвороби!

Перегляньте відгуки наших клієнтів

Результат залежить від твоїх дій!

Почни лікування вже сьогодні!

Одужуй з комфортом із клінікою ПУЛЬС!

За додатковою інформацією – телефонуйте +380990040485 або +380980708772

Література

Алкогольна та наркотична залежність у підлітків: шляхи подолання: навчальний посібник для студентів вишів; пер. з англ.; за ред. Е. Ф. Вагнера, Г. Б. Волдрон. Львів- 2006. – 476 с. ББК 51.1(2)592

Ісмуков, Микола Миколайович Без наркотиків: програма попередження та подолання наркотичної та алкогольної залежності / Микола Миколайович Ісмуков. Львів : Фенікс, 2004. – 320 с. – (Будь здоровий)

Наші соціальні мережі

Схожі статті

12 відповідей

  1. Ключовим є у лікуванні залежності це бажання залежного змінити свій спосіб життя. Усі залежні люди мінімілізують свою проблему і думають що вони самі справляться, хоть усі попитки самостійно зав’язати не приносили результату. Тільки довга робота з психолога та компетентними спеціалістами принесе позитивний результат.

  2. Залежне мислення формується з юних літ .Психологічні травми,відносини з рідними,які не свідомо можуть травмувати психіку,та оточуючий соціум відіграютважливу роль для того щоб подолати залежність.Прийняття проблеми перший крок на шляху до одужання!!!

  3. Дійсно, реабелітацією найдієвіший спосіб в лікуванні наркозалежності.Сам багато разів кинути самостійно, лікувався в наркологій но допомогла тільки реабелітацією. Де ти працюєш над собою.Дякую за допомогу клініці Пульс.

  4. Я сам наркоман багато де лікувався,підшивався але кидав на деякий час.Спробував реабілітацію потім ресоціалізацію зараз тверезий.В моему життю реабілітація дапомогла.Клініка Пульс без перебільшення повернула мені життя

  5. Дуже важливо щоб таку інформацію яка написана тут читали або знали рідні залежного. Це допоможе у рятуванні людини!

  6. Доброго дня. Так, наркоманія це проблема,але з нею можна боротися и жити.Головне не ставити на собі хрест,ще важлива підтримка рідних. Я залежний більше тридцяти років , зараз тверезий завдяки реабілітації. Все в ваших руках.

  7. Реабілітація – других варіантів нема..Нажаль..Тільки повна зміна мислення!

  8. Я вживав алкоголь і наркотики більше 15 років,пробував різні способи боротьби з залежністю.Як людина з досвідом скажу що в таких випадках тільки психосоціальна реабілітація, треба міняти мислення наркомана,а це довгий і складний процес.

  9. Знаю зі свого досвіду, що наркоман це не вирок. Кожна залежна людина яка пройшла курс лікування, та притримується рекомендацій стає успішною особистістю.

  10. Особисто являюся залежною людиною,
    багато способів попробував щоб покінчити з проблемою , відштовхуючись від результату самий дієвий спосіб вважаю це психо- соціальна реабілітація

  11. Маю великий досвід у спілкуванні з залежними , працюю психологом . Дуже рідко коли самі залежні приходять і просять про допомогу… Такі важливі рішення в основному мають лягати на рідних , щоб починати міняти життя яке пропадає через речовину . Завдяки сміливості близьких , часу і спеціалістам і багатьох виходить і все добре !

  12. Дуже гарна стаття! Все доступно описано.
    Насправді кинути вживати це тільки початок праці над собою, головне не почати знову приймати заборонені препарати. І проводити профілактику хвороби- це напевно головне! Бо якщо забути хто ти, то неодмінно повернешся до вживання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *