Загальні поняття

Алкоголізм – це хвороба, яка має симптоми та наслідки для організму залежної людини. Алкогольна інтоксикація несе неабияку загрозу життю і здоров’ю. Не завжди залежна людина може зрозуміти, що їй необхідна детоксикація, або як в народі говорять – прокапування від алкоголю. Буває так, що сам залежний не до кінця розуміє всю фатальність інтоксикації, та продовжує вірити в свої ілюзії, що йому достатньо «похмелитись» черговою дозою алкоголю і все налагодиться та стане на свої місця. Проте наш організм дає нам чіткі сигнали, які вказують на термінову необхідність в медикаментозній детоксикації. Нижче наведемо для Вас основні симптоми, які присутні при сильній алкогольній інтоксикації:

⦁ Високий тиск та пульс
⦁ Нудота і рвотні рефлекси
⦁ Слухові та зорові галюцинації
⦁ Провали в пам’яті
⦁ Епілепсія та судоми

Якщо ви помітили у себе або у своїх рідних щось із вище вказаного списку – то Вам треба бити на сполох! Кожна людина індивідуальна і має різні особливості свого організму, тому кожне вживання може стати останнім, привести до смерті або каліцтва! Не варто випробовувати на міцність фізичні можливості свого тіла – краще звернутися за кваліфікованою допомогою до спеціалістів та вчасно пройти курс лікування медикаментами.

Процес медичної детоксикації

Детоксикація – це очистка організму від токсинів алкоголю та зняття абстинентного синдрому. Дуже часто люди намагаються проводити детоксикацію своїми силами та знаннями, начитавшись порад в інтернеті чи наслухавшись думок знайомих, які зовсім не розуміються на медичних препаратах та процедурах. Це призводить до ще гірших наслідків!
Процесом очистки організму повинні займатись профільні лікарі наркологи. Якісна детоксикація організму сучасними методами повинна проходити в кілька етапів та мати чітку послідовність. Розкажемо Вам, як покроково та правильно очистити організм алкозалежної людини різними методами. Зокрема, які взагалі існують типи детоксу.

Детоксикація в стаціонарі клініки

⦁ На початковому етапі лікар проводить консультацію пацієнта та оцінює рівень алкогольної інтоксикації в організмі. Робить анамез хвороби та медичне призначення препаратів.
⦁ Другим етапом буде систематичне введення медикаментів в організм залежного, але під суворим контролем медперсоналу та згідно призначення.
⦁ Зазвичай, якщо немає обтягуючих симптомім, після проходження двох вище згаданих етапів, пацієнт почуває себе значно краще і загроза для життя вже проходить. На третьому етапі людина отримує вітамінний курс медикаментів та елементи підтримуючої терапії.

Амбулаторна детоксикація

Амбулаторна детоксикація проходить так само, як і детокс в стаціонарі клініки. Відрізняється тим, що пацієнт не проживає деякий час в клініці, а відвідує її вдень. Цей спосіб є таким же дієвим, але більш ризикованим. При детоксі в стаціонарі Ви знаходитесь під цілодобовим наглядом та контролем здоров’я, що позитивно впливає на процес одужання та знижує ризики неконтрольованих ситуацій, які можуть статися за межами клініки.

Виїзна детоксикація на дім

Виїзна детоксикація підходить для людей, які не бажають лягати в стаціонар клініки, та і взагалі не бажають їздити по будь-яких лікарнях. Даний тип детоску вибирають пацієнти, що відчули похмілля та абстинентний синдром і хочуть позбутися цих симптомів в найкоротші терміни. До послуги входить анонімний виїзд лікаря нарколога та медичної сестри до вас до дому або ж в місце, яке Ви забажаєте. З собою лікарі матимуть всі необхідні препарати для проведення медичних процедур.

Роль медичної детоксикації у лікуванні алкоголізму

Детоксикація – дуже важливий процес на початковому етапі лікування алкоголізму. Проте, якщо бути відвертими, то це тільки початковий процес. Сама по собі детоксикація не може повноцінно вилікувати залежну від алкоголю людину. Безперечно, вона є невід’ємною частиною в процесі терапії залежності, але повинна супроводжуватись подальшою терапевтичною підтримкою. Після проведеної детоксикації, хворий на алкоголізм повинен проходити психотерапію, щоб досягти дійсно якісної і довготривалої ремісії.


Всі ці етапи лікування алкогольної залежності сучасними методами ви можете пройти в нашій клініці Пульс. Медичний персонал клініки допоможе Вам обрати правильний індивідуальний курс детоксикації та психотерапії, який врахує всі індивідуальні особливості вашої особистості! Ми надаємо всі види лікарських послуг по детоксу а також познайомимо вас з усіма відомими напрямками психотерапії, які допоможуть вам знайти щасливе життя в тверезості без алкоголю.

Зміни своє життя на краще вже сьогодні з клінікою Пульс!

Часті питання про кодування від алкоголізму

Що таке алкоголізм?

Алкоголізм – це хронічна хвороба, що характеризується неконтрольованим вживанням алкогольних напоїв, незважаючи на негативні наслідки для здоров’я та соціального життя. Вона має симптоми та наслідки, які негативно впливають на організм залежної особи.

Які основні симптоми сильної алкогольної інтоксикації?

Основні симптоми включають високий тиск та пульс, нудоту і рвоту, слухові та зорові галюцинації, провали в пам’яті, епілепсію та судоми.

Що таке детоксикація?

Детоксикація – це медичний процес очищення організму від токсинів, зокрема алкоголю, та зняття абстинентного синдрому, що допомагає полегшити стан особи при алкогольній залежності.

Які існують типи детоксикації?

Існують три основні типи: стаціонарна детоксикація в клініці, амбулаторна детоксикація та виїзна детоксикація на дім.

Як проходить детоксикація в стаціонарі?

Стаціонарна детоксикація включає консультацію та оцінку стану пацієнта, систематичне введення медикаментів під контролем медперсоналу, а на завершальному етапі – вітамінний курс та підтримуючу терапію.

Чим відрізняється амбулаторна детоксикація?

Амбулаторна детоксикація схожа на стаціонарну, але пацієнт не залишається в клініці на постійній основі, а відвідує її вдень. Це більш ризикований спосіб через відсутність цілодобового нагляду.

Що таке виїзна детоксикація на дім?

Виїзна детоксикація передбачає візит лікаря нарколога та медичної сестри до дому пацієнта для проведення необхідних медичних процедур з використанням всіх необхідних препаратів.

Чи достатня детоксикація для лікування алкоголізму?

Детоксикація є лише першим кроком у лікуванні алкоголізму. Для досягнення тривалої ремісії необхідна подальша психотерапевтична підтримка та індивідуально підібрана терапія.

Які наступні кроки після детоксикації?

Після детоксикації рекомендується пройти курс психотерапії для вирішення психологічних проблем, що сприяли розвитку алкоголізму, та для встановлення стійкої ремісії.

Література

Лікування наркоманії. Практичний посібник до одужання, Руслан Ісаєв – 2022

Очищення і відновлення організму при алкоголізмі – Анна Юріївна Неганова

Наші соціальні мережі

Схожі статті

17 Відповідей

 1. Дуже чітко все розписано. У мене булі епілепсія на фоні відмови від алкоголю і потім біла гарячка. Крапельниці ставили вдома, приїздила медсестра яка і змогла мені пояснити в чому проблема і що це тільки перший крок. Що надалі від таких симптомів я можу померти і треба їхати в наркологічну клініку . Адже проблема в голові і треба працювати з психологами і кваліфікованими спеціалістами. Завдяки цьому я твереза вже 4 роки і повністю змінила своє життя.

 2. Класна стаття! Мені б найбільше підійшла виїзна детоксикація…не маю змоги відвідати клінік.. Зв’яжіться будь-ласка зі мною.

 3. Хочу подякувати за цю статтю,дуже багато нового та корисного дізнався. Ви дійсно розбираєтесь в проблемі і надаєте широкий спектр послуг що стосується детоксикації.

 4. Важливо якщо вибираєш спосіб зробити вдома крапельниці, треба розуміти що це може бути небезпечно, адже як поведе себе організм невідомо. Краще зробити це в клініці, або хочаб переконатись, що до вас на дім приїхали дійсно не спеціалісти з ОЛХ )))

 5. Краще зробити крапельницю це в клініці, або хочаб переконатись, що до вас на дім приїхали дійсно не спеціалісти з ОЛХ )))

 6. Максимально корисна інформація, згодний що до небезпечності самолікування, завжди кращим варіантом є звернутися до спеціалістів

 7. Цікава стаття, тепер розумію що госпіталізація більш дієва через постійний нагляд і уникнення ризиків, дякую за пояснення

 8. Дякую за детальну інформацію, вважаю важливим звернутися саме до фахівців і приїхати в стаціонар, що б не попастися в руки шарлотанам

 9. Дякую за статтю, вважаю, що потрібно залишатися не тільки на крапельницю, але й звернути більше на таку увагу багато хто не надає цьому значення.

 10. Проходив це особисто і дитоксикація дійсно є першим етапом лікування для того щоб допомогти людині легше відійти від абсинентного синдрому. Без неї відходити набагато тяжкіше. Дякую за допомогу.

 11. Цікава інформація, розписана доступно, мені сподобалося, дізнався багато цікавого, що потрібно капатись під наглядом спеціалістами, то можуть буди наслідками від самолікувані.

 12. Пораджу знайомому звернутися до вас, щоб прокапатися вдома, бо проблема є а часу на її вирішення мало

 13. Я за детоксікацію в умовах стаціонару .
  Перебуваючи в стаціонарі людина може усвідомити , що всеж не контрольоване вживання алкоголю – це лихо та загроза життю . У цієї людини буде шанс повернутися до здорового , щасливого життя без алкоголю.
  А ця стаття є підказкою для близьких людини , яка страждає від алкоголю .

 14. Гарна стаття ,все чітко описано.Корисна інформація стосовно детоксикації!Співпречетний зі словами автора ,так я бачив наслідки після вживання ,тому краще довірити цю справу кваліфікованим фахівцям у цій сфері та не зволікати.Дякую за надану інформацію.

 15. Корисна інформаційна стаття, яка дає розуміння того, що госпіталізація це безпечний варіант лікування в порівнянні з самолікуванням, який допоможе уникнути критичних наслідків

 16. Завдяки вашим спеціалістам моя донька не вживає багато років . Приїхав лікар ставити крапельниці і забрали її в клініку , до цього багато розмоаляли про це, але не погоджувалась ! Дякую вам велике!

 17. Дякую за нову інформацію…Навіть не знала що можна замовити нарколога на дім..так щоб то було анонімно)Може коли й пригодиться))

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *