Актуальність теми вживання наркотику – марихуана

( офіційні відгуки Гугл Україна про клініку “Пульс” та нашу роботу можна – подивитись тут )

Проблема вживання марихуани досить широко розповсюджена в нашому суспільстві. Вона є раковою пухлиною серед молоді та підлітків. За статистичними даними – 95 % всіх наркозалежних починали свій шлях зі вживання марихуани та речовин зі вмістом ТГК.      

марихуана

Серед молодих наркоманів, котрі знаходяться на початковому етапі розвитку хвороби, ходить думка, що залежності від марихуани не існує. Типу це хороша речовина, яка допомагає розслабитись та виходити зі стресових ситуацій, і її вживання не є проблемою. Вони можуть приймати або не приймати і вільно контролюють цей процес. Але нажаль це все тільки ілюзія! Яка, до речі, не дозволяє об’єктивно оцінити проблему розвитку залежності від марихуани та її катастрофічні наслідки в майбутньому..

Міфи та реальність про вживання марихуани:

Що стосується міфів про цей наркотик – то їх існує велика кількість. В цій статті ми вас познайомимо з основними з них та спробуємо їх спростувати:

Перехід від початкового вживання до залежності

Як і при вживанні всіх інших наркотиків, при курінні трави також розвивається наркотична залежність від тетрагідроканабінолу. Механізм розвитку хвороби абсолютно ідентичний. Як ми вже зазначили вище, подавляюча більшість наркозалежних починали знайомство з наркотичними речовинами саме з марихуани. Це зумовлено її легкодоступністю, дешевизною та міфами про цей наркотик. Зазвичай, це відбувається в компанії друзів, де траву називають «не наркотиком» і приймають її як альтернативу алкоголю. Молоді підлітки обирають саме траву, тому що немає запаху та абстинентного синдрому. А також вживання марихуани простіше приховати від рідних, ніж розпиття спиртних напоїв.

марихуана

    Толерантність до куріння трави також розвивається поступово. Це зумовлює все ту ж систему ілюзій і заперечень, в якій живе залежний. Типу «я не вживаю по багато», « в мене немає сильної залежності», «я тільки по вихідних і в малих дозах». І дійсно, збільшення дози і частоти куріння травки збільшується дещо повільніше, ніж при вживанні інших видів наркотиків. Але варто зазначити, що цей процес хоч і повільно, проте неодмінно відбувається. Доходить до того, що залежному потрібно курити щодня і щогодини, щоб хоч якось поліпшити свій емоційний і фізичний стан.

Марихуана – ворота до інших наркотиків!

Чи можна просто курити траву і жити щасливо? Чи можна контролювати цей процес? Чи зможу я зупинитися на курінні тільки марихуани? Відповідь на всі питання – ні і ще раз ні!

Марихуана – це своєрідний трамплін чи фундамент в більш серйозну наркотичну залежність від сильніших наркотиків! В наркозалежності, як і при алкоголізмі, все починається з маленького і непомітного вживання, яке ви намагаєтесь ретельно приховати. Як в алкозалежного розвиток хвороби стартує зі слабоалкогольних напоїв, так і в наркомана все починається з травки. Рідко коли зустрінеш наркозалежного, який почав свій шлях з уколу героїну чи метадону. Ні, всі вони починали з трави!

     Річ в тому, що настає час, коли марихуана вже «не вставляє». Навіть велика частота прийому і збільшення дози вже не діє на залежного. Організм людини просто звик то цієї речовини і не дає виділятися потрібній кількості дофаміну і ендорфіну в головний мозок. Він або блокує виділення цих гормонів радості або ж виділяє їх в маленькій кількості, чого зовсім недостатньо для залежної людини, яка звикла «кайфувати»!

     Ось тоді і вмикається залежне мислення, яке диктує людині, що їй потрібно робити і куди йти. А саме – переходити на більш сильну речовину, щоб отримати бажаний ефект! Це може бути що завгодно, але неодмінно більш сильне ніж марихуана. Зазвичай, після марихуани люди пересідають на:

Запам’ятайте, не існує контрольованого вживання марихуани! Людина неодмінно «пересяде» на інший вид наркотиків. Станеться це рано чи пізно, але неодмінно буде!

Профілактика та допомога в лікуванні.

Вберегти свою дитину від вживання марихуани на 100% навряд чи можливо. Але відкрито говорити з нею про наслідки вживання цієї речовини – це обов’язок всіх батьків!

    Якщо ж ви все таки запідозрили чи побачили наочно, що у вашій родині, в когось із рідних є проблеми з курінням трави – то вам слід бити на сполох та неодмінно звернутися за допомогою до фахівців з профільної клініки Пульс!

    Вчасно виявлена проблема – це запорука успішного лікування хвороби! Нижче ми вам наведемо основні і найдієвіші сучасні методи лікування залежності від марихуани:

Висновки

Отож, якщо підбити підсумки вище наведеної інформації, то можна зробити наступні висновки:

Відверто скажемо, що все таки існують люди, які усвідомлено приймають марихуану. Але не можна говорити про контрольоване вживання для всіх! Це скоріше особи, котрі використовують цей препарат за призначенням, а саме які ліки від різноманітних захворювань. В усіх же інших випадках це призведе до розвитку наркотичної залежності з катастрофічними наслідками!

+380990040485 або +380980708772.

Перегляньте відгуки наших клієнтів

Результат залежить від твоїх дій!

Почни лікування вже сьогодні!

Одужуй з комфортом із клінікою ПУЛЬС!

За додатковою інформацією – телефонуйте +380990040485 або +380980708772

Література

Скворцова Е. С. Вільний час і вживання маріхуани підлітками.- В кн.: Комплексні соціально-гігієнічних і клініко-соціальні дослідження. 2-й Київ. мед. ін-т. М., 1980, с. 139-142.

Федоров А. Р., Бабынькин Ю. П., Єфремов К. Д. Дослідження психоневрологічної захворюваності дітей у віці до 7 років, які проживають у сільській місцевості. – Охорона здоров’я. Україна, 1975, № 11, с. 10-13.

Наші соціальні мережі

Схожі статті

12 Відповідей

 1. Дійсно,все починається саме з марихуани,а потім того мало і людина починає шукати щось нове.Тому якщо хтось має знайомих або близьких хто вживає ту річ,це перші дзвінки що потрібно реагувати.

 2. Саме перше що попробував,потім вже курив цілими днями.Дуріеш від неї щей попообуй бросить хреново неділі 2.Були знайомі багато курили і інсульт-померли жалко хлопців.

 3. Більшість людей рахує що маріхуана це не наркотик,но цілі люди заблуждаються,тому що з нього все починається.

 4. Привіт! Да стаття каже правду.Сам сидів на траве більш 20 років. Таким чином намагався зав’язати з алкоголем і думав це помогає.Втянувся і з алкоголіка перетворився в наркомана.Не будьте наївні.

 5. Це був мій перший наркотик з якого все почалось, я теж жив ілюзією що трава то не наркотик і ніколи не переросте в щось тяжче. В кінцевому результаті 15 років ін’єкційного вживання, купа проблем і повна розруха.Не повторяйте моїх помилок.

 6. Вживав марихуану достатньо довгий час, а саме 7 років,толерантність поступово зростала.З часом критичне мислення ослабло і мені захотілося спробувати іншу речовину ,внаслідок чого підсів та став залежним…тому рекомендую якщо вже спробували,то не соромитись звернутися за допомогою!!

 7. Від трави реально тупішаєш розумово і в цілому стаєш менш чутливий до життя, це наркотик який можливо не викликає фізичних ломок, але впливає не менш згубливо ніж усі інші

 8. Насправді так воно і є,що все починається з малого.Спочатку маріхуана легкий наркотик потім він приєднається і починаєш шукати нові почуття ,а це вже більш тяжкі наркотики.Сам проходив всі ці етапи.Прчинав з малого ,а закінчив ширкою та солями.

 9. З «травки» все починається! Вона служить трампліном до тяжких наслідків!
  Сама велика проблема в тому що наслідки «травки» ніхто недооцінює.

 10. За багаторічний досвід служіння в реабілітації…скажу зі статистики..95 % всіх наркоманів починають саме з травки..нажаль

 11. Мій зять починав з трави , потім підсів вже на сильніші наркотики, так і проісгівав 15 років…
  Завдяки реабілітації не вживає вже років 8 , чудова і цілеспрямована лблина насправді!
  Отже можна і треба змінюватися !

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *