Що таке лікарська залежність або залежність від препарату кодтерпін?

( офіційні відгуки Гугл Україна про клініку “Пульс” та нашу роботу можна – подивитись тут )

Лікарська залежність – це один з різновидів хімічної залежності від психо-активних речовин. А саме від різноманітних лікарських препаратів, які продаються в вільному доступі по всіх мережах аптек та медичних установ. Залежність від ліків – це дуже серйозна хвороба, яка є не менш смертоносною, ніж ін’єкційне вживання героїну, метадону чи інших тяжких наркотиків!

кодтерпін

     Найбільш розповсюдженим та часто використовуваним препаратом серед лікарських засобів, що викликає сильну психологічну та фізичну залежність, являється кодтерпін. Він також має безліч аналогів, таких як:

кодтерпін

В чому ж особливість даної групи препаратів та що їх об’єднує? В чому небезпека їх прийому? Справа в тому, що основною діючою речовиною таких препаратів являється кодеїн! Це напівсинтетична психо-активна речовина, яка при вживанні в надмірних кількостях, викликає ейфорійний та седативний ефект, подібний як при вживанні героїну чи інших опіоїдів. От і виходить, що в малих кількостях такі препарати будуть хорошими ліками проти сухого чи вологого кашлю та різних захворюваннях дихальних шляхів, а вже при надмірному споживанні – це сильнодіючий наркотик!

Що являє собою кодтерпін?

Кодтерпін – це, на перший погляд, звичайні таблетки від різних проявів кашлю. Варто зазначити, що це дійсно діючий і не дорогий, доступний препарат. Лікарі часто його виписують, всім, без розбору, людям в якості ліків. Вживання кодтерпіну є абсолютно безпечним, коли виконується рекомендація лікаря щодо дозування та  інтервалів прийому. Але він категорично протипоказаний для осіб, які мають схильність до залежності! Чому так? Річ полягає в хімічному складі самого препарату. До складу кодтерпіну входить:

І якщо до перших двох сполук не має жодних запитань.. то кодеїн – це похідна опіуму, виготовлена напівсинтетичним способом.

кодтерпін

Отож, що можна зрозуміти з наданої інформації? Тестування на наркотики – це дієвий метод запобігання та профілактики вживання. Повірте, якщо ви періодично будете перевіряти свою дитину чи рідного на вживання, то перед кожним наступним прийомом наркотиків від два рази подумає, чи потрібно воно йому!
Клініка Пульс проводить тестування за всіма відомими методами та типами. Більше того, ви можете отримати абсолютно безкоштовну анонімну онлайн консультацію, як це правильно зробити у домашніх умовах. Якщо ж ви не можете це зробити – то ми навіть можемо організувати послугу виїзного тестування!
Пам’ятайте, вчасно виявлена хвороба – це половина успіху в лікуванні!

Механізм дії та ефекти при вживанні

Всім відомо, що опіум – це найперший і найсильніший наркотик, який взагалі винайшли у світі! Він століттями посідає перше місце серед кількості летальних випадків та передозувань у залежних людей. От і виходить, що при вживанні кодтерпіну в надмірних кількостях у вас неодмінно почне розвиватися кодеїнова залежність! Механізм дії абсолютно ідентичний, як і при вживанні інших опіоїдів. Ви отримуєте знеболюючий, розслаблюючий та седативний ефект. Який з часом формує стійку хімічну залежність від препарату. А згодом і сильний, болючий абстинентний синдром!

      До слова, варто сказати, що кодтерпін набагато більш доступніший ніж інші опіоїди. Він знаходиться у вільному продажі в мережах аптек. Та і спосіб вживання найпростіший серед усіх існуючих. Кодтерпін випускається в формі звичайних таблеток, що спрощує методи прийому. Не потрібно ховатися зі шприцами чи іншими предметами для вживання наркотиків..

Ризик розвитку лікарської залежності

Якщо ви не залежна людина, то скоріше за все, що ця стаття адресована не вам.. Проте, коли ви в групі ризику – то все ж таки краще утриматися від прийому кодтерпіну в якості лікування від кашлю. Хто ж потрапляє в так звану групу ризику? Наведемо вам основні фактори розвитку лікарської залежності від цього препарату:

Наслідки тривалого прийому кодтерпіну

Наслідки систематичного тривалого вживання кодтерпіну будуть дуже болючими та глибокими! Зловживання кодтерпіном впливає не тільки на фізичний стан людини, але й на психічний. Після довгого прийому цього препарату буде болючий абстинентний синдром з такими симптомами:

Це найстрашніші симптоми системного і надмірного вживання кодтерпіну. Насправді їх набагато більше і ступінь та швидкість розвитку супутніх захворювань залежить від індивідуальних особливостей організму кожної людини!

Методи лікування та профілактика

Враховуючи, що кодтерпін та його аналоги викликають сильний абстинентний синдром, подібний як після вживання героїну – то і підхід до лікування цієї залежності повинен бути індивідуальним та професійним! До основних сучасних та дієвих методів лікування людей з кодеїновою залежністю відносять:

Профілактика – це пост реабілітаційний період, на якому ви відвідуєте амбулаторно інформаційні заняття та різноманітні зібрання, для того щоб боротися з проявами кодеїнової залежності, як ще все ж таки даватиме про себе знати в майбутньому на рівні думок!

Підсумок

Отож, якщо підсумувати вище наведену інформацію, то можна зрозуміти, що кодтерпін – це хороший та дієвий лікарський засіб проти кашлю. Але якщо хоч трішки почати ним зловживати та приймати в більших дозах, ніж виписав лікар – то ви неодмінно потрапите в кодеїнову залежність від цих ліків. Вихід з цієї проблеми досить довготривалий та не комфортний.. Проте, клініка Пульс, професійно займається лікуванням залежності даного типу.

     Пам’ятайте, що вчасно звернувшись до фахівців – ви збільшуєте шанси на одужання в геометричній прогресії!

   Ризик розвитку залежності від кодтерпіну великий – тому приймайте відповідально і згідно припису.. а взагалі краще обрати препарат не на кодеїновій основі!

Перегляньте відгуки наших клієнтів

Результат залежить від твоїх дій!

Почни лікування вже сьогодні!

Одужуй з комфортом із клінікою ПУЛЬС!

За додатковою інформацією – телефонуйте +380990040485 або +380980708772

Література

Лікування розладів, пов’язаних із уживанням психоактивних речовин: посібник Американської психіатричної асоціації: 6-е видання / за ред. Кетлін Т. Бреді, Френсіс Р. Левін, Марка Галантера, Герберта Д. Клебера

Психіатрія та наркологія в загальній медичній практиці: навчальний посібник / Г.М. Кожина, Н.О. Марута, Л.М. Юр’єва та ін. — 2-е видання

Наші соціальні мережі

Схожі статті

5 Відповідей

  1. Тюю…Я й не знала! Тепер буду більш ретельно підбирати препарати при застуді! Дуже дякую за інформацію!

  2. Знаю хлопця в якого після вживання щось відбулося з гормонами …виросли груди як у жінок 1 розмір, він соромився перевдягнутися навіть перед хлопцями😱

  3. Дуже цікава стаття. Хоча і сам багато років вживав наркотики. Но не знав що так багато ліків має діючу речовину катерпін. А ця речовина дійсно визиває звикання .Це погано що лікуючи одне, можна підсистем на наркотики.

  4. Цікава стаття, сам починав вживати з таблеток які були у вільному доступі в аптеках, кодтерпін один з них.Потім це переросло у серйозну залежність від тяжких наркотиків.Проблема в доступності не завжди фармацевти питають рецепт,а в деяких випадках він взагалі не потрібен.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *