Проблема алкогольної залежності в Україні та Світі:

Давайте трішки познайомимось з проблемою алкоголізму та розглянемо її симптоми. Алкоголізм – це хвороба, вона визнана Міжнародною Організацією Охорони Здоров’я, та занесена в єдиний реєстр, під класифікацією «Розлади поведінки та психіки». Смертність від алкогольної залежності посідає друге місце за кількістю після онкологічних захворювань. Нажаль, не завжди залежна людина приходить до усвідомлення проблеми залежності і до думки, що їй потрібно лікуватися. В більшості випадків потрібна мотивація зі сторони рідних.
В такій ситуації потрібно правильно підходити до вибору сучасного методу лікування. Одним з найбільш дієвих та результативних методів лікування алкоголізму є – кодування або підшивка торпедо.

Що таке кодування від алкоголю?

Кодування від алкоголю – це медикаментозна або психологічна блокада рецепторів та нервових клітин, які відповідають за потяг до алкоголю та його фізичне вживання.
Найпершим, хто запровадив і запатентував термін «Кодування» – був Олександр Довженко. Кодування – досить дієвий та ефективний сучасний метод, який вибирають люди, щоб позбутися проблеми залежності.
Він є швидким та безболісним, тому і користується популярністю при виборі правильного методу. Доступність та ефективність цього методу також на вищому рівні. Такий спосіб лікування дозволяє залежному позбутися хвороби не відриваючись від своїх буденних справ та обов’язків. Він не потребує великих фінансових вкладень та не вимагає колосальних затрат дорогоцінного часу пацієнта. Щоб закодуватися від алкоголю потрібно пройти невелику підготовку та обов’язкову консультацію з лікарем наркологом та лікарем психіатром. Це все Ви можете зробити в стаціонарі клініки абсолютно анонімно та конфіденційно.
Головною рекомендацією перед процедурою буде: Кілька діб без вживання алкоголю

Сучасні методики кодування від алкоголю:

Скільки існує проблема алкоголізму – стільки ж і людство намагається знайти вихід і вирішення. Вище ми познайомили Вас з коротенькою історією виникнення методів лікування та загальними поняттями. Отож зараз перейдемо до більш детального вивчення термінів, методів та видів процедур.

Є кілька напрямків та типів кодування:
⦁ Психотерапевтичний
⦁ Медикаментозний
⦁ Комбінований

Наша клініка займається всіма цими напрямками і може надати розгорнуту інформацію по кожному з них. Розглянемо окремо кожний напрямок та проінформуємо про всі його складові.
До основних та сучасних психотерапевтичних методів кодування відносять гіпноз та «метод Довженка». Гіпноз – це метод, який в більшості обирають люди, які мають фізичну непереносимість до деяких препаратів, мають протипоказання лікаря або ж просто бояться ін’єкцій чи хірургічних маніпуляцій. Кодування гіпнозом може використовуватись як окрема терапія, так і як підтримуючий ефект під час психотерапії залежності в стаціонарі клініки чи амбулаторно з психотерапевтом. Під час гіпнотичного сеансу, лікар вводить хворого в транс, або стан напівсну і прикріплює в його свідомість стійкі установки на тверезий спосіб життя без вживання алкоголю. Наукові дослідження на даний момент не мають чітких статистичних даних стосовно дієвості цього методу, але з відкритих джерел відомо, що в більшості випадків сеанси гіпнотерапії потрібно дублювати з періодичністю в півроку.
«Метод Довженка» базується на фізичному подразненні блукаючого та трійчастого нервів пацієнта шляхом натискання лікарем на «точки Валє». Після проведеної фізичної процедури лікар зрошує слизові оболонки рота пацієнта розчином хлоретилу. Цей тип кодування користується популярністю серед Українців. Він зарекомендував себе з кращої сторони шляхом позитивних відгуків від самих пацієнтів, які за допомогою нього успішно вилікувались від алкогольної залежності.

Сучасними медикаментозними методами кодування від алкоголізму на даний момент в нашій країні є ін’єкція препаратом «дісульфірам» або підшивка торпедо тим же препаратом. Різниця полягає в термінах розсмоктування в організмі людини та строку дії препарату. Зазвичай препарат вступає в контакт з організмом людини на протязі двох місяців. В цей період потрібне суворе дотримання рекомендацій лікаря нарколога та паралельне приймання препаратів підтримуючої терапії, які призначить лікар в залежності від Вашого організму. Ефект дії дісульфіраму триває в середньому рік часу. Після чого потрібно повторити процедуру в наркологічній клініці.

Підшивка «Торпедо» має той же ефект, що й ін’єкція, але більш швидко засвоюється в організмі і має трохи більший термін дії (до півтора року часу).
Згідно статистичних даних медикаментозні методи кодування від алкоголю є біль дієвими, ніж психотерапевтичні. Хворий на алкоголізм більш серйозно відноситься до такого виду лікування, тому що наочно бачить процес введення препарату і у випадку вживання алкоголю моментально відчуває болючу реакцію організму та швидку відразу до етилового спирту та всіх його похідних (настоянки, одеколони, антисептики і т. д.)
Якщо бути відвертими, то є і інші препарати, але вони мають менший відсоток результативності.

До комбінованих методів кодування можна віднести всі вище згадані процедури, але їх потрібно в собі поєднувати. Тобто можна закодуватися дісульфірамом і паралельно проходити психотерапію в поєднанні з гіпнотичними сеансами. Або ж пройти кодування по методу «Довженка» і супроводжувати пацієнта на початковому періоді медикаментами (каплі Мідзо, таблетки Есперал, Тітурам та ін.)

Ефективність методик та дослідження

Нажаль, не існує чітких статистичних даних, стосовно ефективності кодування різними методами. Та і інститутів, які б професійно займалися дослідженнями відсоткового співвідношення виздоровлюючих – також не існує. Відверто кажучи – держава не зацікавлена в організації процесів та створенні умов для виздоровлюючих залежних. Ця ситуація ніяк не регулюється на законодавчому рівні. Немає ніяких нормативно – правових актів, чи послідовності і алгоритму дій для сімей, які потрапили в проблему залежності.
Тому в даній ситуації ми можемо опиратися тільки на відгуки самих пацієнтів та їх родин. Якщо підсумувати результати незалежних опитувань, які проводять клініки, що спеціалізуються на кодуванні від алкоголю, і наша в тому числі, то за відгуками пацієнтів можна сформувати такий рейтинг ефективності:
1. Підшивка Торпедо
2. Ін’єкція препаратами
3. Метод Довженко
4. Гіпноз та всі його похідні
5. Всі інші методи
Проаналізувавши відгуки і інформацію від самих лікарів, терапевтів та наркологів – рейтинг вийде абсолютно таким самим. Всі вони, в один голос запевняють, що медикаментозні методи кодування будуть більш дієвими. А якщо їх використовувати в комплексі – то є смілива надія на позитивний результат в одужанні.

Правильний вибір методу для Вас!

Варто відмітити, що вся наведена вище інформація, має інформативний характер. Немає універсальної пігулки чи рекомендації, щоб в один день вилікуватись від алкоголізму! Не має також чіткої гарантії, що конкретний метод допоможе саме Вам! Якщо б це було можливо, то не існувало б такої хвороби як алкоголізм. Тому лікарі і розробляють все нові і нові методи кодування від алкоголізму. Щоб не бути ошуканими горе-лікарями, Вам потрібно бути дуже уважними при виборі методу чи типу кодування. Наведемо вам кілька аспектів, на які вам варто опиратися при виборі:
⦁ Ліцензія на медичну діяльність
⦁ Відгуки про клініку
⦁ Відгуки про самого лікаря та його практику
⦁ Повноцінна кваліфікована консультація
⦁ Можливість додаткового обстеження
Отож, якщо підсумувати всю інформацію, що ми подали Вам у цій статті – виходить, що проблему алкогольної залежності все ж таки можна вирішити шляхом кодування. Проте, варто зазначити, що це досить серйозна та копітка процедура, яка потребує сучасних підходів та кваліфікованого персоналу. Все це ви можете і маєте право отримати в клініці «Пульс»! Інформуємо Вас про те, що первинна консультація лікаря нарколога чи гіпнолога в нашій клініці абсолютно безкоштовна та повністю конфіденційна. Ви можете завітати до нас та обрати дійсно сучасний метод кодування від алкоголю, який підійде саме для Вас та врахує всі особливості конкретно Вашого організму!

Не відтягуй вирішення проблеми алкоголізму!
Зроби крок назустріч тверезому життю вже сьогодні!

Часті питання про кодування від алкоголізму

1. Що таке кодування від алкоголю?

Кодування від алкоголю – це метод лікування алкогольної залежності, який включає медикаментозну або психологічну блокаду рецепторів і нервових клітин, що відповідають за потяг до алкоголю та його фізичне споживання. Термін “кодування” був вперше запроваджений і запатентований Олександром Довженком.

2. Які існують методики кодування від алкоголю?

Існують кілька напрямків та типів кодування:
-Психотерапевтичний (включає гіпноз та метод Довженка),
-Медикаментозний (використання препарату дісульфірам або підшивка торпедо),
-Комбінований (поєднання психотерапевтичних і медикаментозних методів).

3. Як обрати правильний метод кодування?

При виборі методу кодування важливо враховувати наступні аспекти:
-Ліцензія на медичну діяльність,
-Відгуки про клініку та лікаря,
-Кваліфікована консультація від лікаря,
Можливість додаткового обстеження.

4. Яка ефективність різних методів кодування?

Існує багато відгуків пацієнтів та їх родин про ефективність різних методів, але чітких статистичних даних стосовно ефективності кодування різними методами наразі немає. Загалом, медикаментозні методи вважаються більш дієвими, особливо коли використовуються у комплексі з іншими методами.

5. Чи є кодування від алкоголю дорогою процедурою?

Кодування від алкоголю не вимагає великих фінансових вкладень і може бути доступним для багатьох людей. Вартість процедури залежить від обраного методу лікування та клініки.

6. Чи можна пройти кодування анонімно?

Так, більшість наркологічних клінік пропонують анонімне лікування. Перед процедурою зазвичай проводиться консультація з лікарем-наркологом та психіатром, яку можна пройти анонімно.

Ці питання та відповіді допоможуть зрозуміти основні аспекти кодування від алкоголізму та важливість вибору правильного методу лікування.

Література

Бабаян Е. А. Наркологічна служба і організація лікування хворих на алкоголізм, наркоманії і токсикоманії.- В кн.: Тези доповідей 2-й Всесоюзній науково-практичній конференції з питань клініки, профілактики та лікування алкоголізму і наркоманій. М., 1978

Братусь Б. С. Психологічний аналіз змін особистості при алкоголізмі.- М.: Изд-во Московського університету, 1974

Качаев А. К. Про шляхи і методи виявлення хворих хронічним алкоголізмом.- В кн.: Питання соціальної і клінічної психоневрології. Т. 2. М., 1973

Наші соціальні мережі

Схожі статті

16 Відповідей

 1. Цікава стаття, де все розписано зрозумілою мовою для кожного з нас. Особисто в мене бабуся з дідусем закодовані , зовсім не вживають довгий час. Нормально і вільно себе почувають як збираємось всі разом за столом . Як на мене це гарний спосіб швидко і ефективно вирішити проблему .

 2. Дякую за інформацію..Розставили крапки над і)..Тепер розуміюся на методах кодування!

 3. Чекаю наступних сстаттей! Хороша та структурована інформація! Буду рекомендувати Вас.

 4. Комплексний підхід вважаю, більш дієвим, дякую за надану інформацію стосовно кодування, ніколи не розбирав більш детально

 5. Дякую за розгорнуту інформацію щодо методик кодування.Все доступно та зрозуміло.

 6. Привіт мене звати Олексій. Я алко-нарко-залежний звернувся за допомогою в клініку “Пульс” де мені надали допомогу співробітники цього закладу, дуже ввічливі люди, які з розумінням віднеслися до моєї проблеми, де я зміг відійти фізично і психологічно. Надали грамотно і професійно допомогу. Дякую.

 7. Дякую за надану інформацію!Все детально описано !Для себе підчерпнув нові знання та прояснив деякі питання, стосовно залежності від алкоголю .Корисна та пізнавальна стаття .

 8. Мені як медику, цікаво було дізнатися, що являють собою методики лікування хворих на алкоголізм.Дуже добре, що є така клініка, де досвідчені фахівці допоможуть людини підібрати більш дієвий спосіб для її одуження та повернути людину до здорового життя.

 9. Дуже цікаво і детально написано, непогана альтернатива що до позбавлення від залежності

 10. Думаю що для багатьох людей ця інформація буде корисно, та кожен зможе обрати собі правильний спосіб кодування.

 11. В наші часи коли залежність прогресує,вважаю що це один з кращих методів для боротьби з цією хворобою.Дякую за інформацію.

 12. Дуже цікаво було дізнатися які препарати використовуються при підшивці ніколи цього раніше не знав.

 13. Зацікавився кодуванням, але не знав в точності що це і до когут краще звернутися, дякую за детальну інформацію, завдяки їй більше надій на те що вихід є

 14. Перший раз наткнулась на таку статью , де все розписано просто і доступно. Знаю багато різних методів , так як шукала колись для мами , завдяки правильному підходу лікаря, допомогло !

 15. Цікава інформація, доволі деталізована та структурно подана, дякую! Є над чим замислитись

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *